BETA

14.11.2017

18:57

עודכן:

מחשש לירי של הג'יהאד: צה"ל אסר על כניסת מטיילים לאתרים הסמוכים לעזה

הותר לפרסום: הצבא סגר את הכניסה לאנדרטת חץ שחור, גבעת הפעמונים וגבעת ניזמית מחשש לפיגוע נקם על פיצוץ מנהרת הטרור בחודש שעבר. במקביל, ביממה האחרונה נפרסו סוללות כיפת ברזל ברחבי הארץ – ואחת מהן מוקמה בגוש דן

המתיחות הביטחונית בעקבות החשש מנקמת הג'יהאד האסלאמי על השמדת המנהרה והרג המחבלים לפני שבועיים נמשכת: בימים האחרונים צה"ל סגר אתרי מטיילים בסמוך לרצועת עזה ומונע כניסה לאנדרטת חץ שחור, גבעת הפעמונים וגבעת ניזמית וזאת בעקבות חשש מפיגועי צלפים וירי נ"ט של ארגון הטרור הסוני.

 

ביממה האחרונה נפרסה סוללת כיפת ברזל בגוש דן, כמו גם בצפון, במרכז ובדרום הארץ. הפעם האחרונה שבה המערכת יירטה רקטות באזור תל אביב הייתה בעת מבצע צוק איתן. יותר משפריסת כיפת ברזל נעשתה על רקע חשש מירי רקטות, יש רצון מצד צה"ל להודיע לצד השני בעזה כי בירושלים עוקבים אחרי פעולותיהם ומבינים שאנשי ארגון הטרור כולאים את עצמם למחויבות לתגובה. עם זאת, על הג'יהאד האסלאמי לדעת שצה"ל עושה הכול כדי לסכל דפוס פעולה אפשרי של ירי רקטות. פריסת הסוללות תימשך עד שיוחלט שהאירוע יסתיים.

 

לכתבות נוספות בנושא >>

מחשש לנקמת הג'יהאד: צה"ל פרס סוללות כיפת ברזל ברחבי הארץ

הג'יהאד האסלאמי: "איומי האויב לפגוע בהנהגת התנועה הם הכרזת מלחמה"
צה"ל במסר חריף לג'יהאד האסלאמי: "ערים למזימה שנרקמת - נגיב בעוצמה"

 

 

סוללת כיפת ברזל נפרסה בגוש דן
 

סוללת כיפת ברזל נפרסה בגוש דן(אור הלר)

 

פריסת הסוללות היא צעד נוסף שנוקטים בצה"ל לאחר העלאת הכוננות לפני שבועיים. במקביל, חמאס ומצרים העבירו מסרים לארגון וביקשו ממנו שלא להגיב על מנת למנוע את חימום הגזרה. ביום ראשון מסר ארגון הג'יהאד האסלאמי תגובה לאזהרות מתאם הפעילות בשטחים, אלוף יואב מרדכי, שפנה בסרטון שפרסם למנהיגי התנועה: "איומי האויב לפגוע בהנהגת התנועה הם הכרזת מלחמה, שאנו נבלום אותה. איומיה של ישראל מבטאים פחד ודאגה מתגובה של ההתנגדות הפלסטינית. אלו איומים החושפים את כוונות התוקפנות הציוניות שהחלו על ידי כוחות האויב הציוני מאז סיום צוק איתן ב-2014. הדאגה ששוררת כרגע בישראל והניסיון שלה להודיע כי היא זו שהפגיזה את המנהרה שבגבול הינם הוכחה לפחד שלה ולניסיון הכושל שלה לברוח מאחריות, להתנגדות יש יכולות ואמצעים שיאפשרו לה לתקוף באותו אופן. על ישראל להישמר כל העת".


"לא נקל ראש בשמירה על עמנו ואדמותינו" המשיכו בג'יהאד האסלאמי, "חיי בני עמנו וילדנו יקרים אצלנו בדומה לחיי ודם מנהיגנו. הטרור של האויב ואיומיו לא מפחידים אותנו ולא יניעו את מנהיגנו העומדים איתן להמשיך בדרך הג'יהאד וההתנגדות והשמירה על עקרונות היסוד. המסר שלנו למתיישב ולרוצח הפושע: ידכם המגואלות בדם הילדים לא יחדלו מלרצוח עד שנגדע אותן או שתלכו מאדמתנו וארצנו", הוסיף הארגון, "אנו חוזרים ומדגישים את זכותנו להגיב על כל תוקפנות, ובכלל זה זכותנו להגיב על פשע התוקפנות נגד מנהרת ההתנגדות מזרחית לדיר אלבלח שהביא למותם של 12 פעילים מאל-קסאם והפלוגות".

 

 

עבודות סמוך למנהרה שהופצצה ליד רצועת עזה
 

עבודות סמוך למנהרה שהופצצה ליד רצועת עזה(site global)

 

כאמור, האלוף מרדכי פרסם סרטון בשפה הערבית, שבו הגיב לאיומים הנמשכים של הג'יהאד האסלאמי לנקום על השמדת מנהרת הטרור והרג אנשיו: "אנחנו ערים למזימה שהג'יהאד האסלאמי הפלסטיני רוקם נגד ישראל", אומר מרדכי בסרטון, "הוא משחק באש על גבם של תושבי רצועת עזה ועל חשבון הפיוס הפנים הפלסטיני והאזור כולו". "ישראל תגיב גם כלפי חמאס אם תותקף" המשיך מרדכי, "כדאי שיהיה ברור שלכל תגובה של הג'יהאד האסלאמי באשר היא, ישראל תגיב בעוצמה ובנחישות".