השיחה האחרונה של פרנסואה אבוטבול: "הכל טוב, שאני אכנס לפרנויה?"

כשבוע לפני שחוסל בידי מתנקש נשמע העבריין הבכיר בשיחה עם חדשות 10 מעט שאנן וחסר דאגות לגבי ביטחונו האישי. על הסולחה עם יריבו ריקו שירזי אמר: "השלמנו, אף אחד לא התקשר ושמח. אנשים רוצים סכסוכים אבל אנחנו מספיק גדולים להאמין שהאחד אוהב את השני". בלעדי

(2:59 דקות)

"הסולחה הזו אמינה, אני אומר לך שאין כלום וזה הכל. הכל טוב, מה, אני אכנס לפרנויה?". כך נשמע העבריין פרנסואה אבוטבול, שחוסל הלילה (ראשון) ביריות, לפני כשבוע בשיחת טלפון שקיים עם חדשות 10. לפני אותה שיחה יצא אבוטבול ממשרדי היאחב"ל והוזהר שחייו בסכנה ושיריביו עלולים לפגוע בו בכל רגע.

 

בשיחה האחרונה של אבוטבול, שכל מילה בה מקבלת משמעות אחרת, הוא נשמע אולי שאנן אך זמן קצר לפניה הוא עשה סולחה עם יריבו המר ריקו שירזי. ""אין לי כלום איתו (עם ריקו שירזי - ש.ט), לא היה כלום בינינו, השלמנו ונגמר, מה, אני לא מתכוון לעשות כלום, כל אחד שיחיה את החיים שלו, הוא איש טוב, הכל טוב, מה, אני אכנס לפרנויה?".

 

מי היה פרנסואה אבוטבול? פרופיל »

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

"אף אחד לא התקשר ושמח שהשלמנו, אנשים רוצים סכסוכים, אנחנו מספיק ילדים גדולים להאמין שאחד אוהב את השני", אמר אבוטבול באותה השיחה. לא רק אבוטבול סימן את החשוד העיקרי הפוטנציאלי בחיסולו אלא גם המשטרה שהגיעה לביתו של שירזי דקות אחרי הירי. שירזי עצמו הכחיש בשיחה עם חדשות 10 כל קשר למעשה: "זה לא פעם ראשונה שמפנים את הזרקורים אליי. בסופו של דבר הכל יתבהר, אני לא שייך לעולם הזה, לא שייך לדברים האלה. צר לי על כל המקרה שקרה".

 

בכל מקרה, לפרנסואה אבוטבול היו יריבים רבים נוספים ולכן שירזי אינו החשוד הפוטנציאלי היחיד. אבוטבול נורה הלילה בידי מתנקש רכוב על אופנוע בתחנת דלק במחלף חבצלת השרון. הוא פונה לבית החולים לניאדו במצב אנוש, שם נקבע מותו.