השר נאמן הותקף על ידי פעילי ימין בגלל מעצר הרב ליאור

שר המשפטים הגיע למערת המכפלה בחברון על מנת להתפלל, שם התפרצו עליו מתפללים ופעילי ימין בצעקות. "אתה מבזה את התורה ופוגע ברבנים", הטיחו לעברו הפעילים, בהתייחס למעצרו של הרב של קריית ארבע, אשר נחקר בנוגע לתמיכתו בספר "תורת המלך"

(26 שניות)

שר המשפטים, יעקב נאמן, הותקף הבוקר (חמישי) במערת המכפלה בחברון. השר, שהגיע למקום לפנות בוקר כדי להתפלל, הותקף בצעקות על ידי מתפללים ופעילי ימין. הרקע לתקיפה הוא מעצרו של הרב של קריית ארבע, דב ליאור.

 

"תתבייש, אתה מבזה את התורה ופוגע ברבנים", צעקו לעברו פעילי הימין, והאשימו אותו כי מערכת אכיפת החוק מקבלת החלטות על רקע פוליטי ואידיאולוגי. השר נאמן לא הגיב לצעקות, אשר נמשכו עד שעזב את המקום.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה), ששימש בעבר כמזכ"ל מועצת יש"ע, הגיב על האירוע, ואמר: "על ראשי היישוב היהודי בחברון ובקריית ארבע להוקיע את מעשייהם של הפנאטים הבועטים בשרי מלכות ישראל, אשר במעשיהם מרחיקים את חברון עיר האבות מליבותיהם של אזרחי ישראל".

משרד המשפטים על המעצר: "אין איש מעל לחוק"

הסערה בקרב חוגי הימין וגם בקרב מנהיגי המגזר הדתי לאומי החלה לאחר מעצרו של הרב ליאור ביום שני, למעלה מארבעה חודשים לאחר שהוצא נגדו צו מעצר בעקבות סירובו להתייצב לחקירה בעקבות תמיכתו בספר "תורת המלך", המתיר הריגת גויים. המחאה על המעצר אף הידרדרה לעימותים עם המשטרה.

 

לאחר היוודע דבר מעצרו, יצאו פעילי ימין להפגנות בירושלים ובקריית ארבע. כמה מהם חסמו את הכניסה לעיר הבירה בכביש מספר 1, ואחרים הגיעו להפגין מול בית המעצר במגרש הרוסים. כמו כן, התכנסו כ-200 פעילי ימין להפגנה מול בית המשפט העליון וצעקו: "לא נשתוק על ביזוי תורה".

 

בעקבות הסערה הגדולה סביב מעצרו של ליאור, הבהירו במשרד המשפטים כי צו המעצר הוצא רק לאחר שסרב הרב להתייצב לחקירה. "במדינת חוק, בה נחקרו במשטרה נשיא מדינה, ראשי ממשלה, שרים, חברי כנסת, חכמי דת ואישי ציבור בכירים, אין איש מעל לחוק ואין איש רשאי לראות עצמו פטור מן החובה להתייצב לחקירת משטרה", הבהירו במשרד.

 

במקביל, היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה גינו את ההשתלחויות האישיות שלוחות הרסן המושמעות נגד המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, המופקד מתוקף תפקידו על ריכוז תחום העבירות המשיקות לחופש הביטוי, כגון הסתה לאלימות ולגזענות. "יש להצטער על הניסיונות החוזרים ונשנים לצבוע בצבעים פוליטיים פסולים את מלאכתו של עובד ציבור הגון, מסור ונאמן דוגמת עו"ד ניצן".