פרס למנתח הרב אלישיב: "בשבילנו זה ריפוי לרוח"

מאות מאמינים של הרב שלום אלישיב העבירו את הלילה בתפילות להצלחת הניתוח שעבר. לאחר שההליך עבר בהצלחה, נפגש הרופא המומחה מארצות הברית עם נשיא המדינה, שהודה לו על מאמציו. אבישי בן חיים על היום המתוח והפגישה המחויכת

(2:20 דקות)

לילה מתוח עבר על עדת מאמיניו של הרב שלום אלישיב. חודשיים אחרי שאחד האישים המשפיעים ביותר בישראל ואחד מאנשי הרוח הגדולים של העם היהודי בדורנו, חגג את יום הולדתו ה-101, נכנס אלישיב לניתוח לחזוק אחד מעורקיו. לצורך הטיפול המסובך הוזעק והגיע היום לארץ רופא מומחה מארצות הברית. היום (שני) התבשרו התומכים על הצלחתו של הניתוח.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

היום זכה הרופא שהגיע במיוחד מארה"ב, דניאל קלר, לכבוד מיוחד והתארח אצל נשיא המדינה, שמעון פרס, שהודה לו בשם העם. "הרב אלישיב הוא אחד הרבנים החשובים שקמו לנו בדורות האחרונים ומהווה השראה לרבים בישראל. למרות גילו המתקדם, 101 הוא מהווה מודל לחיקוי כיצד ניתן לאמן את המוח וכיצד הרוח והמוח גוברים גם כשהגוף מתחיל לבגוד", אמר פרס לקלר.

 

"בשבילנו זה ריפוי לרוח. הצלחת רוח, לא רק בן אדם", הוסיף הנשיא. אני רוצה לספר לך על המטופל. רוב האנשים הולכים לחדר כושר לחזק גופם, אבל הרבנים הזקנים רובם שבריריים, אבל מוחם בלתי נתפס. הצלת נשמה חשובה בישראל ואני רואה בהגעתך לכאן לביצוע המשימה שליחות לשמה"

 

קלר השיב לנשיא כי כשהגיע אמש לניתוח "מצאתי אותו בעיצומו של שיעור לימוד תורה בבית החולים, ממש דקות ספורות לפני שהחל ההליך הרפואי. זו ההוכחה לכך שהרב אף פעם לא מפסיק לשקוד". עתה, ממתינים מאמיניו של אלישיב לחזרתו לשגרת יומו, לשיעורים ולרגעים הקטנים בסמטאות שכונת מאה שערים.