ההספד לבן לאדן במסגד אל-אקצא: "כלבי המערב רצחו אחד מאריות האיסלאם"

פרסום ראשון: כמה שעות לאחר חיסולו של מנהיג אל-קאעדה הציג דרשן במסגד אל-אקצא, על הר הבית בירושלים, דברי שבח לבן לאדן וגינויים לארה"ב. בפנייתו לאובמה אמר: "דע לך, בקרוב אתה תיתלה על חבל תלייה יחד עם בוש הקטן"

(3:36 דקות)

אחרי שראש ממשלת חמאס ברצועה, איסמעיל הנייה, גינה את חיסולו של מנהיג אל-קאעדה, מתגלים עוד ועוד קולות בעד אוסאמה בן לאדן ונגד החיסול. בצילום שנחשף הערב (שלישי) בחדשות 10 של דרשה במסגד אל אקצא בירושלים, טען אחד המטיפים, כמה שעות לאחר החיסול, כי בן לאדן הוא שהיד.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10

 

"כלבי המערב רצחו אריה מאריות האיסלאם. המערב היום שמח על הריגתו של אריה מאריות האיסלאם", אמר. הדרשן ממשיך ומתאר את מי שחיסל ומי שחוסל: "אתה (אובמה) בעצמך אמרת שאתה אישית הורית להרוג את המוסלמים. דע לך, בקרוב אתה תיתלה על חבל תלייה יחד עם בוש הקטן. מפה ממסגד אל-אקצא ממקום ח'ליפות האסלאם הבאה, אנו אומרים להם: הכלבים לא ישמחו עוד הרבה על הרג האריות". הדרשן שאמר את הדברים ידוע כמי שיצא נגד האפיפיור כשביקר בישראל ומחזיק תעודת זהות ישראלית. 

 

הנייה: "המשך מדיניות אמריקנית של דיכוי"

כאמור, אתמול היה זה הנייה שתקף את ארה"ב על הפעולה. "אנו מתייחסים לזה כהמשך המדיניות האמריקנית שמבוססת על דיכוי ושפיכת דם מוסלמי וערבי", אמר אתמול הנייה וכינה את החיסול "התנקשות בלוחם מערבי קדוש"

 

דבריו של הנייה לא רק שלא ספגו גינוי, אלא ארגונים ומוסדות שונים יישרו קו עימו. גם האחים המוסלמים כיוונו לדעת הקהל. "מה שארה"ב עושה עכשיו זה חציית גבולות והתנקשות בחיי אנשים. זה דבר לא מקובל", אמר מחמד מורסי, בכיר באחים המוסלמים. "משפט צודק היא הדרך הטובה ביותר להעניש אנשים שמעורבים בתקיפת אחרים".

 

אפילו המופתי של מוסד אל-אזהר בקהיר, שבדרך כלל מספק פסקי הלכה מתונים, יודע שזה הלך הרוח המוסלמי ונתן תשובה הלכתית מדוע היה אסור לזרוק את בן לאדן לים וגם לחסל אותו. "אני נגד התנקשויות, נגד רצח ושהקומנדו יגיע ממקומות רחוקים ויהרוג אדם כשהוא בביתו עם משפחתו לעיני ילדיו", אמר השיח' אחמד א-טייב.