מה צפוי בהמשך פרשת קצב?

הפרשה בה הורשע נשיא מדינת ישראל לשעבר באונס מציינת בימים אלו חמש שנים מאז נחשפה אולם היא רחוקה מלהסתיים. הנשיא צפוי לערער על מתן גזר הדין הכבד ולעמוד בפני תביעות אזרחיות של המתלוננות נגדו. פרשנות

מי שחושב שעונש המאסר של שבע שנים שנגזר על הנשיא לשעבר, משה קצב, מהווה סוף פסוק לפרשה שמציינת בימים אלו חמש שנים לחשיפתה - שיחשוב שוב. מתן גזר הדין מהווה יריית פתיחה למגוון הליכים שצפויים להתרחש בעתיד הקרוב.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

בעקבות מתן גזר הדין הודיעו עורכי דינו של קצב כי בכוונתם להגיש ערעור על העונש. כבר היום הם ביקשו בבית המשפט המחוזי בתל אביב עיכוב של ביצוע העונש עד שתתקבל החלטה בערעור שיוגש לבית המשפט העליון. הפרליקטות הסכימה לדחייה של 45 ימים בביצוע גזר הדין ועל פי הצפוי, ב-8 במאי יתייצב נשיא המדינה לריצוי עונש המאסר בפועל. ייתכן גם שאחרי הערעור יבקש קצב דיון נוסף בבית המשפט העליון. כמו כן, הנשיא לשעבר עשוי לבקש חנינה מהנשיא הבא.

 

כמו כן, א' מבית הנשיא צפויה להגיש בימים הקרובים תביעה אזרחית נגד קצב. בתביעת הפיצויים בסך של כשני מיליון וחצי שקלים תטען א', שנמחקה מכתב האישום הפלילי, כי הנשיא לשעבר גרם לה ולבני משפחתה לנזקים נפשיים ומאז המקרה היא מתקשה למצוא עבודה ולשקם את חייה.

אחרי א' בית הנשיא גם א' ממשרד התיירות תתבע

בנוסף לתביעה האזרחית של א' ייתכן שגם א' ממשרד התיירות תגיש תביעה אזרחית נגד הנשיא לשעבר. א' ממשרד התיירות היא זו שעמדה במרכז הפרשה בה הורשע קצב באונס והיא צפויה לבקש פיצויים על הנזק שנגרם לה.

 

אם אכן ייכנס קצב לכלא לשבע השנים שנגזרו עליו, הוא צפוי להשתחרר בשנת 2015 לאחר שינוכה שליש ממאסרו. קצב, שהגיע לביתו בקרית מלאכי, סירב הבוקר לענות לשאלות העיתונאים בהיכנסו לבית המשפט ובצאתו ממנו. עורך דינו, ציון אמיר, אמר כי זהו יום עצוב, וכי אינו מופתע מהעונש הכבד לנוכח הכרעת הדין הקשה שניתנה בעניינו של קצב בבית המשפט. "איש לא נתן את הדין על איך במשך ארבע שנים גורמי האכיפה רמסו את החוק ואת זכויות הנאשם ברגל גסה", הוסיף אמיר. בכל מקרה, גזר דינו של קצב אולי נקבע אך הפרשה כנראה תהיה בכותרות עוד שנים ארוכות.