אולמרט מגיב: "מעולם לא לקחתי שוחד, אלה סיפורי אלף לילה ולילה"

יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, הגיב להודעת הפרקליטות שלפיה ראש הממשלה לשעבר יועמד לדין בפרשת הולילנד, ותקף את המשטרה והפרקליטות. "הם ניהלו קרקס תקשורתי במשך חודשים", אמר דן. "עד המדינה הוא אדם מפוקפק המשתמש כדבר שבשגרה בשקרים וסיפורי בדיות"

זמן קצר אחרי שהפרקליטות הודיעה כי בכוונתה להעמיד לדין את ראש הממשלה אהוד אולמרט בקבלת שוחד, יועץ התקשורת שלו שב ומבהיר כי אולמרט מכחיש מכל וכל את המיוחס לו. "אולמרט הצהיר בצורה הברורה ביותר כי מעולם לא לקח שוחד, לא במישרין ולא בעקיפין. הוא עומד מאחורי הצהרה זו גם היום, ושום טענות של הפרקליטות לא ישנו עובדה זו", מסר היועץ אמיר דן.

 

הפרקליטות: "אולמרט יואשם בקבלת שוחד בכפוף לשימוע" »

כך עבדה השיטה - מיליונים תמורת היתרי בנייה »

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

"מראש לא הייתה לנו שום ציפייה שבפרקליטות יקבלו החלטה שונה, זאת לאחר שבמשך חודשים ניהלו המשטרה והפרקליטות קרקס תקשורתי, כשמסקנות החקירה מתפרסמות כבר בתחילת החקירה, הרבה לפני שאולמרט נשאל אפילו שאלה אחת".

 

יועצו של אולמרט תקף את ההתבססות של הפרקליטות על עד המדינה, שזהותה עדיין אסורה לפרסום ואמר: "מדובר בסיפורי אלף לילה ולילה, שנולדו במוחו של עד מדינה שהוא אדם מפוקפק, המשתמש כדבר שבשגרה בשקרים ובסיפורי בדיות כדי לאיים ולסחוט כספים מאנשים. זו דרכו וזו שיטתו. אך הפרקליטות, במקום להוקיע אדם זה, משלמת לו מיליונים כדי שישמיע את מה שמשלמים לו להשמיע".

 

דן אף טען כי הפרקליטות מיהרה לפרסם את הודעתה, מכיוון שהמשפט שכבר מתנהל נגד אולמרט בפרשות האחרות שבהן הוא הואשם ירד לאחרונה מהכותרות. "העיתוי כרגיל אינו מקרי", הבהיר יועצו של ראש הממשלה לשעבר. "בכל פעם שהפרקליטות מאבדת את המומנטום במשפט ונחשפת במערומיה, היא מפרסמת החלטות בעניינים אחרים הנוגעים לאולמרט כדי להסיט לשם את אור הזרקורים. פרסום ההחלטה דווקא כעת מדגיש את מצוקתם בהתנהלות בתוך בית המשפט".

אישומים נגד לא פחות מ-18 חשודים

הפרקליטות הודיעה היום בצהריים כי בכוונתה להעמיד לדין 18 מהחשודים במעורבות בפרשת הולילנד בעבירות של מתן וקבלת שוחד. "על פי התשתית הראייתית שהתגבשה, נמצא כי שורה ארוכה של נבחרי ציבור ועובדי ציבור בעיריית ירושלים לקחו לכאורה שוחד, על מנת שיטו פנים ויקדמו את פרויקט הולילנד ואת האינטרסים הכלכליים של יזמיו", נכתב בהודעת הפרקליטות.

 

אולמרט, שכיהן בחלק מהתקופה המדוברת בתפקיד ראש עיריית ירושלים, זומן לשימוע בפרקליטות, אך הוא כאמור לא היחיד שצפוי לעמוד לדין. בין היתר צפויים להיות מוגשים כתבי אישום נגד מי שהחליף את אולמרט בראשות העירייה, אורי לופוליאנסקי, מהנדס העירייה לשעבר אורי שטרית, ראש לשכתו של אולמרט שולה זקן, יו"ר בנק הפועלים לשעבר דני דנקנר, יזם פרויקט הולילנד הלל צ'רני וחשודים נוספים.