רעיית שר הביטחון תואשם בהעסקת עובדת זרה שלא כחוק

בתום חקירה ממושכת, הוחלט להגיש כתב אישום נגד נילי פריאל על העסקת העובדת הזרה וירג'יניה שלא כדין. ההחלטה להעמיד לדין את רעיית שר הביטחון היא צעד נוסף במדיניות קשוחה שמבקשת להנהיג רשות ההגירה והאוכלוסין כמי שאינה עושה איפה ואיפה. כתב האישום יועבר בשבוע הבא לבית הדין האיזורי לעבודה בתל אביב

התפתחות בפרשת העובדת הזרה שנתפסה אצל נילי פריאל.  בתחילת שבוע הבא רשות האוכלוסין וההגירה תגיש כתב אישום נגד רעיית שר הביטחון על העסקת עובדת זרה שלא כדין.

 

בתום חקירתה של רשות ההגירה הוחלט להגיש כתב אישום לבית הדין האיזורי לעבודה בתל אביב. מדובר בהחלטה שהתקבלה כחלק ממדיניות קשוחה שמנהיגה רשות האוכלוסין וההגירה שמבקשת להראות כי אינה עושה איפה ואיפה גם כשמדובר באשת שר הביטחון.

 

תיק החקירה של העסקת העובדת הזרה בבית שר הביטחון נסגר בעבר מאחר וברשות ההגירה לא הצליחו לאתר את העובדת ולאסוף ראיות. לאחר ההחלטה, נחשפה העובדת וירג'יניה על ידי התקשורת ואז גם נתפסה על ידי רשות הההגירה.

 

פריאל הודתה בהעסקת העובדת הזרה, וירג'יניה נעצרה ותיק החקירה נפתח מחדש. בתום חקירתם הן של אשת שר הביטחון והן של העובדת הפיליפינית, שלפי החשד הועסקה באופן לא חוקי בביתה, הועבר דוח החקירה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין ועתה יוגש כתב אישום.