מסתבר: גורמים בליכוד דחפו למינוי דוד ואנונו ברשות המסים

הליכוד תקף אתמול את קדימה, לאחר חקירתו של מנכ"ל המפלגה בפרשת רשות המסים החדשה. אבל היום נחשף כי אנשי ליכוד הם שדחפו את קידומו של החשוד המרכזי בפרשה

(3:03 דקות)

חומר החקירה בפרשת רשות המסים המקורית נותנת לנו הצצה מעניין על הדרך אותה עבר מנהל הארצי של ידית המודיעין ברשות המסים, דוד ואנונו, שנעצר אתמול. מתברר למשל כי במינוי הקודם שלו, לפני חמש שנים, לתפקיד ראש מחלקת חקירות תל אביב, פרקליטות המדינה החליטה לעכב את המינוי בכמה חודשים.

 

לצד העיכוב במינוי, פעלו כוחות חזקים כדי להעביר אותו. ואנונו  היה אז חבר טוב של עופר הירשזון, הבן של אברהם הירשזון, שהיה אז שר האוצר, אליו מנהל רשות המסים כפוף. אחיו של ואנונו הוא היא חזק במרכז הליכוד, וגורם ברשות המסים אמר שגם הקרבה הזו עזרה לדחוף את מינויו.

 

בכיר התפקדות המדינה אמר ששוב ושוב ניסו להתערב פוליטיקאים בכירים מהליכוד כדי לקדם את ואנונו. כבר אז הייתה ברשות המסים מודעות לעובדה שואנונו יכול לסבך אותם. לא מדובר בראיות לכך שואנונו עשה משהו פלילי בכל הנוגע לפרשת השוחד ברשות המסים, אולם בטוח שמעצרו הוסיף עוד רמה של שיתוק לרשות שממילא כבר מפוחדת.

 

בתוך כך, על פי המדווח ב"גלי צה"ל" האריך הלילה בית המשפט השלום בראשון לציון את מעצרו של ואנונו בשבעה ימים נוספים. בנוסף, אחד החשודים בפרשה, מנכ"ל קדימה משה שחורי, נשלח למעצר בית ומעצרו של עוזרו הוארך בשישה ימים.