מיוחד: המועמד הרפובליקני שמעריץ את ראש ממשלת ישראל

מייק האקבי הוא כיום הרפובליקני המוביל בסקרים כמועמד פוטנציאלי לנשיאות ב-2012. לפי הסקרים לא רק שינצח בפריימריז, אלא גם יגבור על אובמה. הבחירות עוד רחוקות, אך האקבי מבקר היום בישראל

(6:36 דקות)

אחד הפרצופים המעניינים ביותר במפה הפוליטית האמריקנית, מייק האקבי, עשוי להתמודד על תפקיד ראש המפלגה הרפובליקנית ב-2012, זה שיתמודד בבחירות לנשיאות המדינה. בראיון מיוחד לחדשות 10, הוא מגלה כי לא שלל את האפשרות, "אולם אחליט על כך מאוחר יותר השנה".

 

האקבי נולד באותה עיירה בה נולד הנשיא לשעבר ביל קלינטון, אולם לא דומה לו בכלל. כשזה מגיע לישראל ולמזרח התיכון, האקבי רואה בצורה קיצונית לכאן או לכאן, הכל בשל עברו ככומר נוצרי. "כל איום על ישראל הוא איום מוחשי מאוד על ארצות הברית", אמר.

 

"בשאלה אם יש לחלק את ירושלים - התשובה היא לא", טוען הרפובליקני. מתברר כי האקבי הוא אחד מתומכיו הנלהבים של ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו. "לדעתי הוא אחד מהמנהיגים הגדולים בעולם, אחד מהרהוטים שבהם ובעלי הדעה הצלולה ביותר", הסביר.

 

הוא אף לא מתחמק מלדון בסוגייה המצרית שבראש החדשות בימים האחרונים. "הנשיא יצטרך להסביר מדוע חלה תפנית פתאומית בקשרלתפקודו של מובארק", מסביר האקבי. "אך לזכותו יאמר כי הוא הבהיר בנאומיו בעבר שיש צורך ברפורמות".