חשוד באונס ילדה שוחרר למעצר בית - הקורבן חיה בפחד

אם התלוננה במשטרה שביתה בת התשע נאנסה על ידי נער מהשכונה. הנער נחקר הודה במעשים אבל משום מה שוחרר לביתו. "היא בטוחה שהיא תראה אותו ואני לא יודעת מה לעשות, אני חסרת אונים", סיפרה האם

(2:11 דקות)

לפני חודש, צפתה א', ילדה בת תשע וחצי בחדשות יחד עם אחיה ושמעה על פרשת אורי בר-לב ואורלי אינס. בעקבות המקרה היא סיפרה לאמה כי נאנסה על יד נער מהשכונה. הנער נעצר בעקבות תלונתה של האם, אך שוחרר בעקבות שביתת הפרקליטים למעצר בית.

 

"היא שמעה את המילה אונס והיא שאלה אותו: 'מה זה אונס?'", מספרת האם על הרגע בו סיפרה הילדה לאחיה. "הוא אמר לה: 'תספרי לי, את לא שואלת סתם שאלות'. ואז היא אומרת לו: 'לא, אני חשבת שקרה לי משהו דומה'".

 

כשהאם חזרה הביתה מהעבודה סיפרה לה א' מה שעבר עליה בשנה האחרונה. "מישהו לקח אותי בכוח והוריד לי את הבגדים ורצה שאני אוריד גם לו את הבגדים והוא הכאיב לי", אמרה להם. א' סיפרה שהמעשים בוצעו כאשר היתה בת 8 וחצי ואירעו כמה פעמים.

 

"אני מאשימה את עצמי לפעמים"

"אמא, הוא איים עלי. הוא אמר שהוא יספר שאני זונה שיכניסו אותי לבית סוהר של ילדים ואני האמנתי לו", סיפרה האם את גרסת בתה. למחרת הגישה האם תלונה במשטרה נגד הנער, בן 14, שהיה מוכר למשפחה. הוא נעצר אבל כאמור בגלל שביתת הפרקלים נשלח למעצר בית. "היא מפחדת לצאת מהבית עכשיו, כי היא בטוחה שהיא תראה אותו ואני לא יודעת המ לעשות, אני חסרת אונים", אמרה האם.

 

האם סיפרה שפנתה למשטרה ולדבריה חוקרת הנוער אמרה לה שהנער הודה ברוב המעשים המיוחסים לה, אך זה לא מונע ממנו מלהסתובב חופשי. האם גם לא מצליחה להמלט מרגשות אשם. "לא חשדתי, לא חשבתי על זה. אני לא חשבתי לנכון לדבר איתה בגיל הזה, כאילו חינוך מיני וכאלה. אני מאשימה את עצמי לפעמים שאולי לא שמרתי עליה מספיק טוב".

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי "הנער נחקר ושוחרר למעצר בית אותו לא הפר. התיק טופל ביסודיות ובמהירות".