הרב אליהו על האיסור למכור דירות לערבים: "הם משתלטים על הארץ"

רבה של העיר צפת שיזם את מכתב הרבנים מסביר מדוע עשה זאת: "מדובר בעשרות אלפי בתים". על הרבנים שמשכו את חתימתם אמר הרב: "לא היה ול נברא". הוא התייחס גם להתאסלמות נשים יהודיות: "יולדות ילדים לחמאס"

כמעט חודשים לאחר שאסר על השכרת דירות לערבים, רבה של העיר צפת, שמואל אליהו, מפרט את הסיבות לכך: "אנחנו רואים לא רק בצפת, בכל הגליל, השתלטות בכוח על אדמות באופן המנוגד לחוק".

 

לדבריו בגליל לבדו מדובר בעשרות אלפי בתים שאינם בנויים לגובה אלא כל אחד מהם מתפרס על פני דונם וחצי. "אף אחד לא פוצה פה או מצפצף", מתרעם הרב.

 

אליהו מתייחס לראשונה לרבנים שהסירו את חתימתם מהמכתב: "דברתי עם כל רבני הערים שאמרו שהם חזרו בהם והם אמרו: "לא היה ולא נברא". הוא סיפר שהרב אלישב כתב שאיסור "לא תחונם", לפיו אסור למכור נכסים לגויים תקף גם לגבי ישמעאלים. לדבריו, מי שטען כי הרבנים חזרו בהם היו נהגים או אנשים אחרים שאמרו את הדברים בשמם של הרבנים.

רב העיר צפת טען כי עובדיה יוסף כתב ואמר לפני כחודש כי מי שמוכר דירה לערבים עושה מעשה חמור מאד ומנשל את היהודים מארץ ישראל. גם במקרה הזה מישהו אחר שינה את דבריו של הרב עובדיה.

 

במהלך הדרשה שלו ציטט הרב אליהו מדברי הרב קוק והרבי מילובביטש שאסרו לדבריו למכור נכסים לערבים ואף התייחס לאחת התוצאות של מכירה כזאת: "יש שתי שכונות בבאר שבע שיהודים מפחדים לגור שם, כולם בורחים משם. מסתבר שזו ממש מערכה על הארץ".

 

בנוסף התייחס במהלך דבריו גם לתופעת הנשים היהודיות שהתאסלמו.  "70 בנות יהודיות התאסלמו בחודש האחרון - זה דבר נורא", הוא הסביר. לדבריו, כל הנשים שהתאסלמו יולדות ילדים לחמאס.