מנכ"ל משרד הפנים ישוחרר למעצר בית

גבי מימון יעבור למעצר בית של שלושה ימים, לאחר שנעצר בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון וזיוף. מימון חשוד ברכישת קרקעות בהנחה גדולה ביישוב יד בנימין. הוא ייחקר עד לשעה 20:00 ואז ישוחרר לביתו

(1:21 דקות)

בית משפט השלום בתל אביב החליט היום (שלישי) לשחרר למעצר בית של שלושה ימים את מנכ"ל משרד הפנים, גבי מימון, לאחר שנעצר אתמול בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון וזיוף. לפי הוראת בית המשפט, מימון ייחקר במהלך היום וישוחרר ב-20:00 בערב.

 

מימון נעצר על ידי היחידה הארצית לחקירת פשיעה כלכלית בלוד יחד עם מעורבים נוספים בפרשה. מעצרם של שניים מהחשודים הוארך אתמול בבית משפט השלום בתל אביב.

 

אחד החשודים, עופר גואטה, יישאר במעצר עד היום בערב ואילו עצורה נוספת, שושנה פרידמן, נשלחה למעצר בית. החשדות המיוחסים לעצורים נוגעים בהלבנת הון וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

 

החשודים היו מעורבים בפרויקט נדל"ן ביישוב יד בנימין בחבל לכיש, בו מתגוררים רבים ממפוני גוש קטיף. על פי החשד, התערבו מימון ומקורביו במכרז לפרויקט, בתמורה לטובות הנאה, כך שמקורביו של מנכ"ל משרד הפנים יזכו.

 

מימון נחשב לאחד האנשים החזקים בש"ס. הוא מקורב לשר הפנים, אלי ישי, ובמקצועו הוא רואה חשבון. הוא מלווה את השר ישי שנים ארוכות - במשרד התמ"ת, בתפקידי ייעוץ שונים וכעת במשרד הפנים.