פרסום ראשון: חולת שחפת אושפזה בתנאים לא מותאמים

הצעירה שבה מארגנטינה והחלה לחוש ברע. הרופאים "בשערי צדק" חשבו שמדובר בדלקת ריאות. רק אחרי שהגיע צוות מומחים מבלינסון התגלה כי היא לוקה בשחפת. אלא שאז התברר כי בבית החולים אין חדר מונע הדבקה המותאם לאישפוז חולים מסוגה

(1:41 דקות)

צעירה ששבה באחרונה לארץ מארגנטינה חלתה בשחפת, אך איש מהרופאים לא איבחן זאת. היא אושפזה במצב קשה בבית החולים שערי צדק בירושלים ורק כעבור זמן הבחינו כי לא מדובר בדלקת ריאות. אלא שאז גילו כי בבית החולים אין תנאים מתאימים לאשפוז חולי שחפת והצעירה עדיין אינה בחדר המותאם לחולי שחפת לשם מניעת הדבקה.

 

הצעירה בת ה-28 נסעה עם בעלה ושני ילדיה לארגנטינה וכאשר חזרה לארץ אחרי חודשיים החלה לחוש ברע ואושפזה. למרות הטיפול הרפואי האינטנסיבי מצבה של הצעירה רק הלך והתדרדר. אחרי התייעצות החליטו הרופאים לסייע לה באמצעות מכשיר חימצון חוץ גופי.

 

צוות מבית חולים בלינסון בעל ניסיון בעבודה עם אותו מכשיר הגיע אל בית החולים שערי צדק וחיבר את האישה אל המכשיר. אך אז התגלה כי לא מדובר בדלקת ריאות אלא בשחפת פעילה.

אחת הבעיות במחלה מסוג זה הוא שחולי שחפת פעילה צריכים להיות מאושפזים בחדר בו האוויר נמצא בלחץ שלילי ואינו יוצא החוצה - זאת כדי למנוע הדבקת אחרים. אולם גם בשערי צדק וגם בבלינסון אין תנאים מתאימים לבידוד מעין זה של חולי שחפת.

 

לאור המצב, יקים מחר משרד הבריאות אוהל מתאים במקום לבידוד. במקביל פועלים כדי לגלות מי היה במגע עם אותו אישה מחוץ ובתוך בית החולים וייתכן כי יהיה על אותם אנשים לקבל טיפול מונע.