9 פעילים עושים דרכם על ספינה מקפריסין לעזה

ספינה הנושאת פעילים מישראל, גרמניה, ארה"ב ובריטניה יצאה הבוקר מכיוון קפריסין במטרה להעביר סיוע לרצועה. ריצ'רד קופר מהמשתתפים: "לא כל היהודים תומכים במדיניות ישראל"

(41 שניות)

ספינה נוספת עושה דרכה לעזה: הספינה יצאה הבוקר (ראשון) מקפריסין, כשעל סיפונה 9 פעילים מישראל, גרמניה, ארצות הברית ובריטניה. הספינה שאורכה 10 מטר, יצאה מדרום קפריסין ונושאת עימה ציוד שנועד לסייע לרצועה וכולל צעצועים, ציוד רפואי ואספקה נוספת. על הספינה נמצאים בין השאר ניצול השואה ראובן מושקוביץ, וטייס חיל האוויר לשעבר יונתן שפירא.

 

ריצ'רד קופר, חבר בקבוצה המארגנת את הפעולה - "יהודים למען צדק לפלסטינים" - אשר נמצא גם הוא על הספינה אומר כי אחת המטרות היא להראות של"לא כל היהודים בעולם תומכים במדיניות ממשלת ישראל". לדבריו, הצוות לא יתנגד במקרה של ניסיון ישראלי להשתלט על הספינה.

 

לפני כשבוע דווח על שני משטים חדשים אחרים שיצאו לדרך לכיוון עזה. הטלוויזיה הסורית דיווחה כי מנמל טרטוס בסוריה יצאה ספינת סיוע סורית בהוראתו של הנשיא אסד, הנושאת 650 טון של סיוע הומניטארי לרצועה. במקביל, יצא משט המורכב משלוש ספינות שמטרתן להעביר סיוע הומניטרי וציוד רפואי לרצועת עזה מלונדון, מרוקו וקטאר.

רק בשבוע שעבר, פורסם דוח ועדת החקירה הבין לאומית שהקימה מועצת זכויות האדם של האו"ם. הממצאים כוללים ביקורת חריפה על פעולת צה"ל וכן ביקורת על מהותו של מצור על רצועת עזה.