BETA

03.06.2015

13:10

עודכן:

סרב להעיד מפאת "בעיות נפשיות". יוסף חיים בן דוד, הנאשם המרכזי ברצח הנער
סרב להעיד מפאת "בעיות נפשיות". יוסף חיים בן דוד, הנאשם המרכזי ברצח הנער,
רויטרס

אחד הנאשמים ברצח אבו ח'דיר: "לא חלמתי שיקרה כזה דבר"

קטין הנאשם ברצח הנער הפלסטיני בקיץ שעבר אמר בביהמ"ש כי המעורבים לא תכננו שהאירוע יסתיים בצורה כה מחרידה. עוד הוא טען כי לא יכול היה לסרב לבקשות הנאשם המרכזי לפעול נגד אבו ח'דיר ושהוא לא הבין את משמעות המניע המיוחס לו בכתב האישום

בבית המשפט המחוזי בירושלים מתקיים הבוקר (רביעי) דיון בתיק הרצח של הנער מוחמד אבו ח'דיר מהקיץ שעבר, בו נאשמים יוסף חיים בן דוד ושני קטינים נוספים.

 

עו"ד אשר אוחיון, פרקליטו של בן דוד, הנאשם המרכזי בתיק, אמר בבית המשפט כי מרשו מסרב להעיד בדיון, וזאת מכיוון שהוא "סובל מבעיות נפשיות ולא מסוגל להציף את האירוע". עורך הדין ביקש להביא חוות דעת פסיכיאטרית מטעמם על

מצבו.

 

לאחר מכן החל להעיד אחד הנאשמים הקטינים ברצח. בין השאר, הוא אמר כי בתחילה לא הכיר את משמעות המניע לרצח שמיוחס לו בכתב האישום. "לא ידעתי מה זה 'לאומני', רק שנעצרתי התחלתי להבין", אמר הקטין.

 

כמו כן הוא סיפר על ההתנהלות בביתו. "החינוך של אבי היה קצת נוקשה. הוא היה מגביל אותי בהרבה דברים, היה בינינו הרבה חיכוכים ולא דיברנו שמונה חודשים", אמר הנאשם, "בבית שלנו לא הייתה בכלל פוליטיקה. לא ימין ולא שמאל".

 

הקטין הביע חרטה על מעשיו: "המחשבה על המקרה מזעזעת בלשון המעטה. הייתי בהלם מכל הסיטואציה. קשה לי להאמין שהייתי שותף למקרה כזה מחריד שאף אחד לא צפה אותו מראש. לא חלמתי בשום חלום שזה יתגלגל למה שקרה".

בהמשך הוא גולל את הנסיבות שהובילו לרצח. "למדתי בבית מדרש. הגיע הערב. יוסף ביקש שאבוא לעזור לו במחסן בחנות וסירבתי. תמיד אני עוזר אבל בגלל המבחן סירבתי. יצאתי מהישיבה ואמרו לי נערים בישיבה ששלושת הנערים נרצחו ושמצאו את הגופות", סיפר הנאשם.

 

"היה לי מאוד עצוב, התקשרתי ליוסף לשאול אם זה נכון והוא אמר שכן. הוא אסף אותי מהישיבה ב-11:00. הגיע עם אש בעיניים, להוט וכעוס. הוא אמר שחייבים לעשות משהו כנקמה על רצח הנערים. אמר ששלחו לו תמונות של הגופות מרוטשות. אמר שחייבים לנקום בערבים", הוא הוסיף.

 

"כששאלתי אותו מה הוא רוצה לעשה, הוא אמר לי 'משהו כמו תג מחיר'", הוא המשיך, "איזו פעולה להתנקם בהם שלא יהיו עוד פיגועים כאלו. כמו פנחס בן אליעזר שנקם את נקמת השם. היה לי קשה מאוד להגיד לו לא".

 

 

 

"חייבים לעשות משהו כנקמה על רצח הנערים". הנרצח מוחמד אבו ח'דיר(רויטרס)

 

בהמשך סיפר הנאשם כיצד נסע יחד עם בן דוד ברכבו והשניים חיפשו קורבן. בתחילה, כזכור, הם ניסו לחטוף ילד אחר, אך ניסיון החטיפה סוכל. לאחר מכן הוא תיאר את המתרחש בליל הרצח: "התחלנו לנסוע ברכב, נסענו לבנייני האומה. שם הוא אמר בוודאות שנכניס מישהו לאוטו ונרביץ לו".

 

"דיברנו על זה שלושתנו אם זה אפשרי", המשיך הקטין, שתינו 'אקסלים' והוא נתן לנו כדורים ואמר שזה ירגיע אותנו. הוא אמר לנו - 'אתם תצאו ותכניסו מישהו לאוטו נביא לו קצת מכות ונעזוב אותו'. לא היה ברור מה הולך להיות באותו ערב. הוא לא שיתף אותנו במה שהוא הולך לעשות, אני והקטין השני אמרנו שזה מסוכן. עד לרגע שהוא (בן דוד) נתן לו את המכות בראש לא היה לנו מושג שבסוף הלילה הזה ייהרג אדם, לא חלמתי על דבר כזה".

 

לאחר שהמעורבים הכו את אבו ח'דיר, בין השאר באנצעות לום, הם העלו אותו באש. הנאשם סיפר כיצד התפתח האירוע. "הוא (בן דוד) אמר לי בשביל שלא יזהו אותנו צריך לשפוך עליו דלק. לקחנו שנינו את הדלק שהיה באוטו והתחלנו לשפוך לו על הרגליים וזהו", אמר הנאשם.

 

"נכנסתי לרכב, פתאום ראיתי מדורה ענקית והבנתי את המשמעות. לא ראיתי בעיניים שלי שיוסף היה זה שהדליק אותו, אבל לפי הדיבורים הוא זה שהדליק", הוא המשיך, "חשבתי להסתיר את הדי.אן.איי, זה מה שיוסף חיים אמר לי, שדלק מסתיר טביעות אצבע".

 

במהלך הדיון התפרץ אביו של אבו ח'דיר מספר פעמים לדבריו של הנאשם, והטיח בו בין השאר: "אתה שקרן, עשיתם אחר כך חפלה וניגנתם בגיטרה". הוא התבקש להירגע על ידי השופט, שאיים כי יוציא אותו מחוץ לאולם הדיונים אם ימשיך להפריע למהלך העדות.

 

 

 

"כדי שלא יזהו אותו, צריך לשפוך עליו דלק". שחזור רציחתו של הנער הפלסטיני(חדשות10)

 

"בנפש שלי הרגשתי מחובר אליו, שאני חייב לו"

התובע מטעם המדינה, עו"ד אורי קורב, ערך לעד חקירה נגדית ועימת אותו עם חומרי חקירה, על פיהם הוא טען שהוא "שונא ערבים", וכמו כן שהיו לו מספר הזדמנויות לעצור את התקיפה, אך לא עשה זאת.

 

בתגובה טען הקטין כי הוא אינו שונא ערבים וחזר שוב על כך שהרגיש מחוייב לבן דוד, הנאשם הראשי. "בנפש שלי הרגשתי מחובר אליו, הרגשתי חייב לו. כל כך רציתי בקרבתו, לא הייתי מסוגל להגיד לו לא", הוא אמר בעדותו.