פרסום ראשון: חקירה פלילית נפתחה נגד הרב מוטי אלון

המשטרה הצליחה לאתר מתלונן שלכאורה בוצעו בו עבירות פליליות - ועל תלונתו לא חלה התיישנות ולכן ניתן לבדוק את הדברים בכלים פליליים. עורך דינו של הרב: "הוא לא ביצע כל עבירה"

(1:41 דק')

חקירה פלילית נפתחה נגד הרב מוטי אלון, כך פרסם הערב (רביעי) לראשונה פרשן חדשות 10 ברוך קרא. כזכור, לפני כמה חודשים נחשפה על ידי פורום תקנה הפרשה של חשד לניצול מיני של תלמידים על ידי הרב, והיועץ המשפטי לממשלה הורה בשלב ראשון לערוך בדיקה.

 

הבעיה העיקרית של המשטרה היתה שהמעשים לכאורה או שנעשו בבגירים ובהסכמה, או שחלה עליהם התיישנות - ואז לא ניתן לעשות איתם שוב דבר בהיבט הפלילי.

 

קרא מדווח כי לפני זמן לא רב הגיע מידע שאומר שהמשטרה הצליחה לאתר מתלונן שלכאורה בוצעו בו עבירות פליליות - שלא חלה על תלונתו התיישנות, ולכן הדברים יכולים להיבדק בכלים פליליים. העניין הזה עבר לחקירה ובתוך כמה שבועות המשטרה אמורה להעביר את ההמלצות בעניין הזה לפרקליטות.

 

עורך הדין יאיר גולן פרקליטו של הרב אלון אומר בתגובה כי הרב לא ביצע כל עבירה, והחקירה לא הפתיעה איש משום שברור שלאחר ההכחשות הרבות לא נותרה למשטרה ברירה אלא לבדוק את הדברים. במשטרה אמרו בתגובה כי הם מבהירים שאין בכוונתם להתייחס לפרשה, כפי שעשו עד כה.