BETA

27.01.2015

14:46

עודכן:

נטיעת עצים סמוך למסילת הרכבת לשדרות
נטיעת עצים סמוך למסילת הרכבת לשדרות
,רויטרס

ועד עובדי הרכבת טוען – החברה מטה מכרזים ודואגת למינוי מקורבים

ועד עובדי רכבת ישראל פנה לבית הדין לעבודה בבקשה לצו מניעה כנגד מינויו של אורי שריר לתפקיד סמנכ"ל מטענים. "מדובר בפרשת שחיתות, לא פחות, שעניינה שורת צעדים ובהם 'תפירת מכרז' למי שלא עמד בתנאי סף מלכתחילה אך סומן מראש כזוכה", טוענים בעתירתם אנשי הועד שגרוסים כי שריר זכה במכרז מתוך היכרותו עם בכירים בחברה. השופטת דחתה את העתירה

ועד עובדי רכבת בישראל פנה אתמול (שני) לבית הדין לעבודה בבקשה להוצאת צו מניעה כנגד מינויו של אורי שריר לתפקיד סמנכ"ל מטענים בחברה. ועד הרכבת, שפנה בעניין בעבר גם למבקר המדינה, טוען כי "מדובר במנוי פסול, בהליך מפר פגום ומנוגד לדין ומונע משיקולים זרים. מדובר בפרשת שחיתות, לא פחות, שעניינה שורת צעדים ובהם 'תפירת מכרז למי שלא עמד בתנאי סף מלכתחילה אך סומן מראש כזוכה".

על פי הטענות של ועד העובדים, כפי שנחשפו בעבר בחדשות 10, שריר הוא מקורב ביותר ובעל היכרות וקשרים אישיים לגורמים בכירים מאד ברכבת. הוא שימש בעבר כעוזר אישי בהתנדבות ליו"ר דירקטוריון, לאחר מכן מונה לראש מטה מנכ"ל הרכבת, כאשר בין השניים היכרות אישית ועבר צבאי משותף. לפני כשנה מונה שריר במינוי זמני לתפקיד סמנכ"ל מטענים וזאת ללא ניסיון הולם וללא תואר ראשון, לשון העתירה.

 

בבקשה להוצאת צו המניעה, מדגימים המבקשים את השינוי המהותי שחל בתנאי המכרז לתפקיד סמנכ"ל מטענים. "במכרז לתפקיד זה שפורסם בשנת 2012 נדרש ניסיון בניהול מערכות גדולות ואילו בשנת 2014 נדרש ניסיון ניהולי במסגרת ארגון גדול. כמו כן, דרישת סף במכרז שפורסם בשנת 2012 היה ניסיון בתפעול מערכות לוגיסטיות ואילו בשנת 2014 דרישה זו הפכה ליתרון בלבד. גם דרישה לעמידה בהצלחה במבחני התאמה, לא קיימת", נכתב בעתירה.

 

 

 

רכבת ישראל
 

רכבת ישראל(חדשות נענע10)

 

"העובדות במקרה שלפנינו מעידות כי הרכבת הפרה את הדינים הנוגעים לדבר ובמינויו של מר שריר בדרך סלולה מראש ומשיקולים זרים, תוך שינוי תנאי מכרז למען יוכל להיבחר כפי שתוכנן מראש, הפרה גם את עקרונות היסוד של שוויון, הגינות וטוהר המידות", טוענים אנשי ועד החברה.

 

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "תהליך בחירת סמנכ"ל מטענים ברכבת ישראל נעשה ע"פ כל הנהלים וההנחיות של רשות החברות. לפי הנהלים יצא מכרז לתפקיד, הוקמה ועדת איתור, המועמדים מויינו במכון חיצוני, ורואיינו בועדת קבלה לתפקיד. מומלצי ועדת האיתור הובאו לדיון בדריקטוריון אשר אישר את המלצת ועדת האיתור".

 

עוד נמסר כי "התנגדותו הנחרצת של הוועד להליך המינוי, כמוה כאלף עדים להעיד כי הוא מקצועי וראוי -- נגמרה תקופת 'אנשי שלומנו' ואין ספק כי לוועד קשה לעכל מציאות חדשה זו. אנשי הועד התנגדו למינוי בעיקר בשל העובדה שמר שריר היה זה שחשף את השחיתות בסוגיית ניקיון הרכבות, ובין היתר חשיפת שימוש בסמים בקרב עובדים במתחם אשדוד".

 

"לצד זה, טיפל מר שריר במספר סוגיות עקרוניות שהפקיעו מהועד טריטוריות שהיו מורגלים להחזיק בהן, לדוגמה- הארכת שעות הנהיגה של הנהגים וטיפול משמעתי בהתנהלות פסולה של עובדים. בשנה בה הוא הוביל את חטיבת המטענים כמנהל אגף מטענים בפועל, עשה מהפכה כמעט בכל פרמטר בניהול ובתפעול- עליה של 15% בהובלה הרכבתית, מהפכה בדיוק הרכבות ושיפור מהותי באמינות השרות של רכבות המטען. לא הייתה שום הכרות אישית בין המנכ"ל למר שריר טרום עבודתם המשותפת ברכבת ישראל".

עדכון מיום חמישי, 29 בינואר: בדיון שנערך בבית הדין לעבודה, בראשות כבוד השופטת יהלום, העירה השופטת לעותרים בדבר עצם העתירה ותקפותה, השיהוי בהגשתה ומהותה. השופטת המליצה לוועד העובדים ולבא כוחו לקחת הפסקה קלה ולשקול שנית את עצם העתירה. העותרים בחרו להמשיך את הדיון, אך לבסוף החליט לקבל את המלצתה של השופטת יהלום וביקש למחוק את בקשתו לבית הדין בגין מינוי מר שריר.

 

"טענתם של ועד העובדים באשר למו"מ שלא מתנהל מולם, תלושה מהמציאות, ולראייה, גם השבוע התנהל המו"מ ואף הושגה התקדמות מסוימת", נמסר מהרכבת.