דודי אפל נשלח ל-3 וחצי שנות מאסר: "הקים רשת מתוחכמת"

איש העסקים הורשע בשלוש פרשיות של מתן שוחד ובית המשפט גזר עליו מאסר בפועל, שנה וחצי מאסר על תנאי וקנס של מיליון שקלים. בנוסף נקבע כי ראש עיריית לוד, המעורב באחת הפרשיות, ישלח לשנה וחצי מאסר. השופטים: "אפל לא נרתע מלשחד ראש עיר"

(2:04 דק')

בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (שלישי) על  איש העסקים, דודי אפל, עונש של שלוש שנות מאסר, שנה וחצי מאסר על תנאי וקנס של מיליון שקלים לאחר שהורשע בעבירות של שוחד תחת שלושה אישומים שונים.

 

בנוסף על מאסרו של אפל גזר בית המשפט על ראש עירית לו לשעבר, בני רגב, שנה וחצי של מאסר בפועל. רגב, הורשע בקבלת שוחד באחת מהפרשות בהן היה מעורב איש העסקים. בשתי פרשיות נוספות בהן הורשע נתן אפל שוחד גם לראש מועצת גבעת שמואל לשעבר, זמיר בן ארי, ולעודד טל שמילא תפקיד בכיר במינהל מקרקעי ישראל.

 

בהחלטתם כתבו השופטים: "אפל לא נרתע מלשחד ראש עיר. הוא הורשע בהיקף רב ומכביד של שחיתות. הוא הקים מערכת מתוחכמת ומסועפת לצורך מתן השוחד". גזר הדין ניתן לאחר שאפל ביקש מבית המשפט להקל בעונשו בעוד הפרקליטות דרשה כי ישלח לשש שנות מאסר.  

 

בכתב האישום שהוגש ב-2003 נטען כי אפל וחברת "מגדל הזוהר" נתנה שוחד בגובה 1,394,115 שקלים לראש העיר לוד, בני רגב. זאת, כדי לשמור על האינטרסים העסקיים של אפל וחברתו בשכונת גני אביב בעיר. כמו כן, הואשם אפל כי מימן את מערכת הבחירות של רגב, והעניק לו ייעוץ לוגיסטי ואסטרטגי כדי לסייע לו להיבחר לכהונה נוספת.

 

באישום אחר נקבע כי אפל גם שיחד את ראש המועצה המקומית גבעת שמואל, זמיר בן ארי, ב-95 אלף שקלים כדי וזאת בכדי לקדם את האינטרסים העיסקיים שלו ביישוב. בסעיף הרביעי לאישומים נקבע כי אפל  שיחד את עודד טל, שכיהן כמנהל של מחוז תל-אביב במנהל מקרקעי ישראל. טל, כך נטען, ניסה לקדם את האינטרסים של אפל ו"מגדלי הזוהר".

  

בכתב האישום הואשם גם איש העסקים כי נתן 50 אלף שקלים למנכ"לית המשרד לאיכות הסביבה דאז, נחמה רונן. אולם לבסוף, סעיף זה נמחק מהאישומים כנגדו.  

 

רק שלוש שנים לאחר הגשת כתב האישום, באיחור ניכר נפתח משפטו של אפל לאחר שזה נדחה פעמים רבות. אפל נשפט בפני הרכב של שלושה שופטים והכחיש את החשדות נגדו. אולם בחודש אפריל האחרון החליט בית משפט השלום בתל אביב להרשיע את איש העסקים בשלוש פרשיות השוחד לצורך קידום פרוייקטים של בנייה בהם היה מעורב.