בג"ץ אישר את הסכם הפשרה - האבות מעמנואל שוחררו ממאסר

נציג ההורים הציג בבית המשפט הסכם לפיו התלמידות האשכנזיות והספרדיות יהיו יחד במסגרת שלושה ימי עיון לקירוב לבבות ואחדות, נציג העותרים אמר כי ההסכם מקובל עליו - והשופטים אישרו את ההסכם

(3:09 שניות)

אושרה הפשרה בפרשת עמנואל: שופטי בג"צ אישרו הבוקר (ראשון) את הסכם הפשרה במשבר עמנואל והורה לשחרר את את האבות הנמצאים בכלא. בעקבות זאת, האבות שהגיעו לדיון שוחררו ממאסר.

 

מוקדם יותר הציג נציג ההורים הסכם פשרה לפיו התלמידות האשכנזיות והספרדיות יהיו יחד במסגרת שלושה ימי עיון לקירוב לבבות ואחדות. הפרקליטות הודיעה שמבחינתה הודעת עורך הדין משמעה קבלה של פסק הדין, וגם נציג העותרים אמר כי ההסכם מקובל עליו.

 

ביום שישי דחה בית המשפט את בקשת ההורים מעמנואל והעותרים לשחרר את האבות הנמצאים במאסר עוד לפני כניסת השבת. בג"ץ דחה את הבקשה, לאחר שמוקדם יותר הגיעו שני הצדדים, האשכנזים והספרדים, לפשרה באמצעות גישור, במטרה ליישר את המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט.

 

גם בפרקליטות המדינה התנגדו לבקשה המוסכמת מטעם העותרים והורי התלמידות "ליישוב המחלוקת בדרכי שלום" שהועברה אליה. הפרקליטות הודיעה כי היא "מקדמת בברכה כל ניסיון גישור, ככל שזה יוביל לכיבוד פסק הדין", אך עם זאת צווי המאסר אינם תלויים בשום דבר אחר מלבד כיבוד פסק הדין.

 

ביום שלישי האחרון החליט השופט אדמונד לוי, לפטור ממאסר רק חלק מהאמהות בעמנואל, החלטה שהביאה  לזעם בציבור החרדי. הנחת היסוד בציבור החסידי, ובמיוחד בציבור שהלך לכלא, היתה שההורים הולכים לרצות מאסר של שבועיים בכלא ובכך תסתיים הפרשה.