האבות מעמנואל הגיעו לכלא מעשיהו, האמהות לא התייצבו

22 אמותיהן של הילדות מבית הספר בית יעקב וגם 4 אבות, לא התייצבו בבית המעצר מגרש הרוסים בירושלים והמשטרה מחפשת אחריהם • 34 אבות שכן הגיעו נפרדו מילידהם והגיעו באוטובוסים לכלא ברמלה

(1:57 דק')

דרמה ברגע האחרון: המשטרה שכל האמהות של בנות בית הספר בית יעקב מעמנואל, 22 במספר, וכן 4 אבות, לא התייצבו בבית המעצר מגרש הרוסים בירושלים, למרות פקודות המאסר שהוצאו נגדם לאחר שסירבו למלא את פסיקת בג"ץ. הדבר הזה לא התברר בתחילה, אלא רק לאחר שעשו את ההצלבה ברישומים, ובמשטרה מנסים כעת לברר היכן הם נמצאים.

 

34 אבות שכן התייצבו הועברו באוטובוסים והגיעו הערב אל כלא מעשיהו ברמלה. כתב חדשות 10, דורון הרמן, דיווח הערב כי הם צפויים לקבל תדריך ראשוני על הזכויות והחובות שלהם. מאחר שמדובר באסירים אזרחיים , הם צפויים לקבל זכויות כמו שיחות בטלכרט והם לא יסתובבו עם מדי אסיר. ברבנות של שירות בתי הסוהר גם הכינו עבורם ארוחות מיוחדות.

 

 

 

 

מוקדם יותר לוו ההורים בידי רבבות בני אדם למגרש הרוסים. ההורים הגיעו בעיכוב אחרי שהיו אמורים להתייצב ב-17:00, ונפרדו מילדיהם בדרכם לאוטובוסים שיובילו אותם לכלא "מעשיהו". 

 

אחר הצהריים התקיימו הפגנות הענק של החרדים בעקבות הפרשה סביב בית הספר לבנות בעמנואל. כ-100 אלף איש הפגינו בירושלים ומוקדם יותר רבבות היו בעצרת בבני ברק.

 

ההפגנה בבני ברק התקיימה בשקט יחסי, כשכוחות המשטרה מאבטחים את האירוע מרחוק במטרה לא להגיע לחיכוך עם המפגינים. בקהל נשמעות קריאות גנאי נגד רשויות החוק כגון "בג"ץ פשיסטים" והמפגינים נושאים שלטים שעליהם נכתב: "תורה ובג"ץ - התורה קובעת" ו"בחרתי בתורה".

ההיערכות להגעת ההורים לכלא מעשיהו (1:58 דק')