הפגנה של מאות חרדים ביפו - כמה שוטרים ומפגינים נפצעו

המפגינים, שמוחים על החפירות במתחם אנדרומדה, יידו אבנים לעבר שוטרים והציתו פחים • עד כה ידוע על 13 חרדים ו-6 שוטרים שנפצעו באורח קל בעימותים

(2:32 דקות)

עימותים בין שוטרים למפגינים חרדים ביפו: מאות חרדים הגיעו היום (רביעי) לרחוב לואי פסטר בעיר כדי למחות על החפירות הארכיאולוגיות במתחם אנדרומדה, והתעמתו עם שוטרים במקום.  

 

לדברי המשטרה, המפגינים פירקו גדרות ויידו אבנים, בלוקים ובקבוקים לעבר השוטרים. כתוצאה מכך נפצעו כ-6 שוטרים באורח קל ונזקקו לטיפול רפואי. גם שני צלמים שהיו במקום נפצעו קל מאבנים.

 

בנוסף, המפגינים הציתו פחי אשפה ואף ניסו לפרוץ לתוך מתחם העבודות. במשטרה אומרים כי נעשה שימוש בכח סביר על מנת לפנותם. 13 מהמפגינים נפצעו גם הם באורח קל.

 

המפגינים חסמו את הכביש ברחוב יפת פינת מרגוזה פוזרו מהמקום וציר יפת נפתח לתנועה. 15 מפגינים נעצרו.

 

 

השבוע: חרדים הפגינו במחאה על אלימות שוטרים

ביום שני הפגינו כ-150 חרדים בירושלים במחאה על אלימות השוטרים, לטענתם, במהלך הפגנה שנערכה ביפו נגד העבודות הארכיאולוגיות שמתבצעות במקום. המחאה ההמונית, שנערכה ברחוב שבטי ישראל בעיר, פוזרה על ידי כוחות המשטרה שהגיעו למקום.

 

בהפגנות ביפו טענו ראשי העדה החרדית כי במקום נמצאים קברי יהודים והמשך פעולות החפירות עלול לחלל אותם. כזכור, בשבועות האחרונים עלו לכותרות כמה הפגנות שונות של חרדים שמחו על העברת הקברים מבית החולים ברזילי באשקלון וכמו בפעם האחרונה, מחאה נגד הפעילות במתחם אנדרומדה שביפו.

 

בשבוע שעבר עצרה המשטרה 17 מפגינים חרדים במהלך עימותים עם כוחות משטרה לאחר שניסו לפרוץ לאתר בנייה בנצרת. לטענת המפגינים מצויים בו קברים עתיקים ובמקום התנהלו עבודות של רשות העתיקות.

 

בנוסף, התפרעו עשרות חרדים בצומת הרחובות השומר ועזרא בבני-ברק לפני כשבועיים. תושבי המקום הבעירו צמיגים באזור. כוחות משטרה הגיעו למקום בניסיון למנוע להשתלט על העימותים, ובמהלך האירוע עצרו שלושה חשודים.