תיעוד: קבוצת המתנגדים האלימה מתכוננת להגעת לוחמי השייטת

תמונות ממצלמות האבטחה של הספינה "מרמרה" מתעדות את ההכנות שערכו המתנגדים דקות טרם הגעת כוחות לוחמי השייטת לסיפון. בצילומים, קבוצת הפעילים שולפים אלות העץ וחותכים מוטות ברזל בהם ישתמשו. ההערכות הן שמדובר בשכירי חרב שתכננו לחטוף את אחד מהחיילים מהסיפון

(01:45 שניות)

תמונות שנחשפו היום (רביעי) ממצלמות האבטחה של הספינה "מאווי מרמרה" מתעדות את ההכנות שערכה קבוצת המתנגדים האלימה רגע לפני הגעת לוחמי השייטת לסיפון.

בצילומים, קבוצת הפעילים מתארגנת לבקשת מפקדה לאחר שזיהו את ספינות חיל הים, ונערכים לקראתם- האנשים שלפו את אלות העץ שהכינו מבעוד מועד כחלק מהמטען האישי שלהם. מוטות הברזל בהם השתמשו, נחתכו מהסיפון עצמו. רגע לפני הגעת צה"ל, המפקד הורה לחבוש מסכות אב"כ ולחגור חגורות הצלה.

משבר בלב ים - סיקור מיוחד >>

כלל המתנגדים היו גברים. הההערכה היא שמדובר בשכירי חרב, שרצו לחטוף את אחד מהחיילים מהסיפון לתוך בטן האוניה ואז להתחיל משא ומתן עם חיל הים הישראלי על שחרורו.

חשוב לציין כי בצעד חסר תקדים, ישראל מוותרת על כל העצורים ומשחררת אותם בשל לחץ הקונסוליה הטורקית. ישראל מוציאה את משתתפי המשט הפצועים מבתי החולים ללא מכתבי שחרור. בנוסף, המכון לרפואה משפטית שולחת את תשע גופות ההורגים, שש מהן של אנשים שעדיין לא זוהו.