אחת ממשתתפות המשט: "להגיע לעזה או למות מות קדושים - שני הדברים טובים"

יומיים לאחר סיום פעולת ההשתלטות על המשט לחופי עזה מתחילות להגיע העדויות מהעימותים עם כוחות השייטת. מהעדויות עולה כי ההתנגדות הייתה מאורגנת ומחושבת. כמו כן, הפעילים שתקפו הונחו שלא לשאת עליהם תעודות זיהוי

(דקה ו-24 שניות)

העדויות מן הפעילים שלקחו חלק במשט הסיוע ההומניטרי לעזה והיו עדים לפשיטה הישראלית על הספינות מתחילות להגיע. מן העדויות עולה כי הסיפור שמנסים הפעילים לצייר אינו רק סיפור רק של ספינת שלום אלא גם סיפור של גבורה.

המשתתפים אומרים לעולם כי הם התנגדו ופעלו בצורה אקטיבית. הם אספו מקלות וברזלים והצליחו לתקוף גם עם סכינים.

מהעדויות עולה כי ככל הנראה היו חוליות מאורגנות על ספינת "מאווי מרמרה" שחולקו בסיפונים שונים. כמו כן, ישנה הודאה כי כל מי שהלך לתקוף לא נשא על עצמו תיעוד כלשהו של זהותו.

אחת הנוסעות במשט אמרה בתגובה לאירועים ולאלימות שפרצה על הסיפונים: "אחד משני הדברים טובים: מות קדושים או שנגיע לעזה". כתב רשת אל-ג'זירה שהיה על סיפון המרמרה משתמש במילה "התנגדות" כדי לבטא את הפעולות נגד חיילי צה"ל. לדבריו, מעשיהם של

הערבים משתמשים במילה "התנגדות" כדי לבטא את הפעולות נגד חיילי צה"ל. התומכים ואלו שהשתתפו במשט ושהגיעו מטורקיה, מדינות ערב ומדינות במערב, מנעו מחיילי הכיבוש, כדברם, מלעלות לספינה וחייבו אותם להשתמש במסוקים.

משבר בלב ים - סיקור מיוחד >>