בעולם הערבי מגיבים לתרגיל הצבאי: "יש להרגיע את האזור"

בעוד שבחיזבאללה מביעים שמחה מהכנתה של ישראל למלחמה נגדם, שאר העולם הערבי מבקש למתן את המתיחות שנוצרה בשל התרגיל הצבאי רחב ההיקף. במקביל, ישראל שולחת מסר מרגיע לתושבי לבנון: "אל תפחדו, אלא מהבוגדים שביניכם"

(3:34 דקות)

העולם הערבי מגיב לתרגיל רחב ההיקף שנערך השבוע בישראל: מזכ"ל החיזבאללה נסראללה, הביע שמחה מכך שישראל נערכת למתקפת הארגון, ואף טען כי אנשיו ערוכים למלחמה, אולם בפועל קיים בארגונו חשש מכניסה למערכה צבאית עם ישראל.

ראש ממשלת לבנון חרירי, הבהיר כי ארצו חוששת ממתקפה, אולם לא יפתח במתקפה נגד ישראל. גם נשיא סוריה אסד, שמבין את סכנת המלחמה, קרא להרגעה באזור. במקביל, באיראן יערכו החל ממחר תמרון יבשתי רחב היקף של שלושה ימים.

בתוך כך, ישראל ממשיכה בהעברת מסרים מרגיעים באשר לתרגיל הלאומי שנערך השבוע. בין היתר הועבר מסר לחרירי, שקיבל בפגישותיו עם נשיא מצרים מובארק ומלך ירדן עבדאללה, דברי הרגעה מישראל- "לא שואפים להפיל את המדינה שלך".

בצפון אף מופעלת תחנת רדיו מהעיר מטולה, שמיועדת לתושבי דרום לבנון ומשדרת בשפה הערבית מסרי הרגעה: "אל תפחדו, אלא מהבוגדים שביניכם".

במידה ותחליט, איראן היא זו שתפעיל את ארגון החיזבאללה, שמצידו אינו מעוניין במלחמה כיוון שזו תגרום לנסיגה בכוחו. אולם באם ישראל תתקוף משלוח אמצעי לחימה לארגון או שיקבלו הוראה מאיראן, יפתח חיזבאללה במתקפה.