בעקבות המתלוננת א' - עליה בכמות הפניות למרכזי סיוע

על אף המלצתה של א' לנפגעות תקיפה מינית שלא להתלונן, חלה עליה של עשרות אחוזים בכמות הפניות למרכזי הסיוע בערים הגדולות

בעקבות מסיבת העיתונאים שקיימה המתלוננת א' נגד הנשיא לשעבר משה קצב, חלה עלייה במספר הפניות למרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית.

200 פניות התקבלו במרכז הסיוע בתל אביב ביממה שלאחר מסיבת העיתונאים, 96 פניות התקבלו בחיפה ו-90 פניות נרשמו במרכז הסיוע בירושלים. גם ביתר המרכזים, למעט המרכז בקרית שמונה ובקו לנשים דתיות, נרשמה עלייה של עשרות אחוזים.

המתלוננת א' קראה במסיבת העיתונאים לנשים שלא להתלונן על מקרי הטרדה מינית ואונס, ובעיקר כאשר מדובר באנשי ציבור. "מהנסיון האישי שלי, אל תתלוננו. תוציאו את זה, תטפלו בזה, לכו לפסיכולוג. לא לפנות לרשויות החוק, זה לא יעזור לכן" אמרה א', "אם מדובר באיש ציבור, בכלל תשכחו מזה".

על פי נתוני מרכזי הסיוע, כל פעם שנושא התקיפה המינית עולה בתקשורת נרשמת עלייה בפניות לקו הסיוע. אך עדיין רק 22%-18% מהנשים שפונות לסיוע גם מגישות תלונה במשטרה.

"מדובר בסוטה מין"

המתלוננת א', שכיהנה בלשכת הנשיא משה קצב, תקפה במסיבת עיתונאים בתל אביב את הנשיא בצורה חריפה, ואמרה כי מדובר בסוטה מין. א' טענה כי קצב הפך אותה ל"שפחת מין", והתנגדה לעסקת הטיעון שנחתמה עמו: "לאחר הפגישה ביום רביעי במשרד המשפטים, אני מרגישה שניתן רישיון לעברייני מין וניתנה להם הלגיטימציה לעשות ככל העולה על רוחם מבלי להיענש", לדברי א', היא חשה כי עליה לצאת ולספר לציבור את האמת בפרשה.

לכתבה המלאה