מצרים נגד פריסת כוח רב לאומי בציר פילדלפי

בהמשך להתנגדותו של חמאס לפריסת כוח רב לאומי בציר פילדלפי, אמר בכיר מצרי כי ממשלת מובארק תתנגד לפריסת הכוח

מצרים הודיעה לרשות הפלסטינית כי היא מתנגדת לפריסת כוח רב לאומי בציר פילדלפי, כך אמר גורם מצרי בכיר לעיתון הלונדוני "א-שרק אל-אווסט". אבי דיכטר הביא את תמיכתו בעמדת מצרים.

"קהיר מתנגדת לרעיון 'לייבא' כוחות בינלאומיים לגבול מצרים עם רצועת עזה הפלסטינית", אמר הגורם לעיתון. לדבריו, אם אבו-מאזן ירצה לעצור פריסת כוח בינלאומי ברצועה יש בידו לעשות כן. "זכותה של הרשות לדחות פריסת כוח בינלאומי ולקבוע כי 'הדבר לא יקרה'" אמר הבכיר המצרי.

הזרוע הצבאית של חמאס פרסמה בסוף השבוע הודעה בה נאמר, כי היא מתנגדת בתוקף לקריאתו של אבו-מאזן לפרוס ברצועת עזה כח בינלאומי. מגדודי עז א-דין אל-קסאם נמסר שילחמו בחיילי הכח הזה כפי שהם נלחמים בכוחות הכיבוש.

"נקבל אותם בפצצות מרגמה ובטילים" נאמר בהודעה שפרסמו גדודי עז א-דין אל-קסאם. ההודעה הגיעה בתגובה לאמירתו של דובר ממשלת החמאס, ראזי חמאד, כי לארגונו אין "התנגדות עקרונית" שגורמים בינלאומיים יפקחו על הליך הבחירות ברשות הפלסטינית.

בית הנבחרים בארה"ב יוזם הקפאת סיוע צבאי למצרים

בית הנבחרים האמריקני הורה להקפיא סיוע צבאי בסך 200 מיליון דולרים למצרים. עם זאת, ההצעה עדיין טעונה את אישור הסנאט. 200 מיליון הדולרים האמורים מהווים רק חלק מהסיוע הצבאי למצרים, שעומד על 1.3 מיליארד דולרים.

לכתבה המלאה