בריטניה: המשטרה מחפשת אחר 3 חשודים בתכנון הפיגועים

שלושת החשודים הם מוסלמים שמתגוררים בעיר ברימינגהאם. גורמים רשמיים טענו כי הם חברים בארגון הקשור לאל קאעדה. המשטרה נעזרת בחקירתה במצלמות תנועה שהוצבו באזור ובטלפונים סלולריים שנמצאו במכוניות, והיו אמורים על פי החשד להפעיל את הפצצות

משטרת בריטניה מחפשת אחר שלושה בני אדם, המעורבים על פי החשד בניסיון לבצע פיגוע כפול אתמול (שישי) בעיר לונדון - כך דיווחה רשת הטלוויזיה האמריקנית NBC.

גורמים אמריקנים דיווחו כי זהות החשודים ידוע למשטרה הבריטית. השלושה מתגוררים באזור בירמינגהאם, מרכז תוסס של קיצונים מוסלמים. ייתכן שבניסיון הפיגוע היה מעורב גם חשוד רביעי.

גורמים רשמיים בבריטניה טענו כי השלושה חברים בארגון מוסלמי הקשור לאל קאעדה. אחד מהם פעל בשיתוף עם דיהרן בארוט, ראש חוליה של אל קאעדה בבריטניה, המרצה עונש מאסר בגין כוונה לבצע פיגועים בבריטניה ובארה"ב. ככל הנראה אחת ממכוניות המרצדס, בהן הוטמנו חומרי הנפץ, נראתה לאחרונה באזור בירמיניגהם.

כמו כן, המשטרה נעזרת בחקירתה במצלמות תנועה במעגל סגור שהוצבו באזור בו חנו המכוניות. המצלמות תיעדו בצורה ברורה אדם שנהג באחת מהן. המשטרה מבקשת מכל מי שנכח באזור סמוך לזמן שבו התגלו המכוניות למסור עדות.

שתי שיחות טלפון

את פצצות היו אמורים להפעיל טלפונים סלולריים שנמצאו בתוך המכוניות. גורם רשמי טען כי ככל הנראה אכן נעשו ניסיונות כושלים להפעיל את הפצצות, שכן בטלפון שהוצב במכונית הראשונה התקבלו לפחות שתי שיחות.

בתוך כך הודיע ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג, כי בעקבות ניסיונות הפיגוע בלונדון תגביר המשטרה את ההיערכות בעיר במהלך סוף השבוע. שוטרים יסיירו באזור הטיימס סקוור וברכבת התחתית, והאזרחים נקראו לגלות ערנות. עם זאת המשטרה הבהירה כי אין מידע מודיעיני לגבי כוונות לבצע בעיר פיגועים.

מכונית התופת הראשונה התגלתה לפנות בוקר ביום שישי ליד כיכר פיקדלי ונוטרלה. מכונית נוספת אותרה אמש לאחר שחנתה ליד ההייד פארק במקום אסור. פקחי תנועה רשמו למכונית דו"ח והדביקו אותו לחלון. מאוחר יותר היא נגררה, אולם למרות הטלטולים לא התפוצצה.

נמנע פיגוע כפול בלונדון

המשטרה הבריטית איתרה במרכז לונדון מכונית תופת ובה מטען חבלה גדול, שהכיל מסמרים, בלוני גז ומיכלי דלק. לפנות בוקר אותר רכב חשוד סמוך לכיכר פיקדילי בבירה, עם מטען דומה שנוטרל. לדברי גורמים במשטרה, יש קשר ברור בין המקרים ונמנע אסון כבד.

לידיעה המלאה