BETA

03.01.2016

10:14

עודכן:

כתבי אישום נגד בן 21 וקטין בגין הרצח בדומא: "חיפשו נקמה על רצח מלאכי רוזנפלד"

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד עמירם בן אוליאל, נשוי ואב לילדה, בגין רצח בני משפחת דוואבשה בהצתת הבית בסוף חודש יולי. קטין בן 17 אשר היה אמור לחבור לאוליאל אך לא הגיע למקום מואשם גם הוא בתיק, בקשירת קשר לביצוע פשע. הנאשם המרכזי שחזר את ההצתה ומסר מידע נוסף על הפיגוע

הנאשם המרכזי בהצתה משחזר כיצד ביצע את הפיגוע:

 

כחמישה חודשים לאחר רצח משפחת דוואבשה, כתבי אישום הוגשו נגד המעורבים. פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחזי בלוד כתבי אישום כנגד עמירם בן אוליאל, צעיר בן 21, וקטין נוסף בן 17 בגין ביצוע פיגוע ההצתה בבית בעיירה הפלסטינית דומא בסוף חודש יולי.

 

השניים, כך נכתב, החליטו לבצע את הפיגוע בעקבות רצח מלאכי רוזנפלד ז"ל ביוני 2015, לנקום בערבים ולגרום למוות. השניים סיכמו לבצע את הפיגוע בכפר דומא, ובמידת האפשר לבצע פיגוע נוסף בכפר מג'דל הסמוך.

 

בן אוליאל, נשוי ואב לילדה, מואשם ברצח שלושה מבני משפחת דוואבשה, בעוד הקטין מואשם בקשירת קשר לביצוע פשע. על פי כתב האישום, הקטין היה אמור לחבור לבן אוליאל לביצוע ההצתה, אך לבסוף לא הגיע למקום. הנאשם המרכזי צעד ברגל לתוך הכפר והשליך את בקבוקי התבערה. לאחר שנעצר הצעיר אף שחזר את ההצתה ומסר מידע נוסף על הפיגוע.

 

בנוסף הוגשו הבוקר כתבי אישום נגד צעיר וקטין בן 17 בגין מעורבות באירועי טרור אחרים, בהם הצתת כנסיית הדורמיציון בעיר העתיקה שבירושלים בחודש פברואר האחרון. שמותיהם והפרטים בנוגע למעשיהם טרם הותרו לפרסום. כתב אישום בגין האירוע בעיר העתיקה הוגש גם נגד הקטין מתיק דוואבשה. כל ארבעת הנאשמים מואשמים בחברות בארגון טרור.

 

 

הקטין שהיה אמור לחבור אליו לא הגיע. עמירם בן אוליאל
 

הקטין שהיה אמור לחבור אליו לא הגיע. עמירם בן אוליאל(ללא קרדיט)

 

מפרטי כתב האישום עולה כי במהלך השנתיים האחרונות החלו הנאשמים לפעול בהתארגנות של פעילים קיצוניים, שביקשו לקדם תפיסה אידיאולוגית אלימה יותר שמטרתה ערעור יציבותה של מדינת ישראל באמצעות הפעלת טרור ואלימות.

 

בתוך כך, לאחר רצח מלאכי רוזנפלד ז"ל בידי מחבלים ביוני 2015, קשרו על פי כתב האישום בן אוליאל והקטין לבצע פיגוע נקמה נגד ערבים ולהמית אנשים. במסגרת זו, סיכמו השניים כי יפעלו בכפר דומא, במטרה להרוג תושבים השוהים בבתיהם.

 

לשם כך הכין בן אוליאל תיק עם שני בקבוקים מלאים בנוזל דליק, סמרטוטים, מצית, קופסת גפרורים, כפפות ותרסיס צבע שחור. בליל ה-30 ביולי לבש בן אוליאל בגדים כהים ויצא מביתו עם התיק כדי להיפגש עם הקטין במערה במאחז המכונה "יישוב הדעת".

 

לאחר שהקטין לא הגיע למקום, החליט הנאשם המרכזי לבצע את הפיגוע לבדו. כשהגיע לפאתי הכפר דומא הוא קשר את חולצתו סביב ראשו על מנת להסתיר את פניו ועטה כפפות על ידיו. על פי כתב האישום, בן אוליאל חיפש בית בעל סממנים המעידים כי הוא מיושב בכדי להבטיח פגיעה.

 

 

השתלשלות האירועים שהובילה לפיגוע, על פי השב
 

השתלשלות האירועים שהובילה לפיגוע, על פי השב"כ(שב"כ)

 

תחילה הוא ריסס את הכתובות "נקמה" ו"יחי המלך המשיח" על קירות בית השייך למאמון דוואבשה, ואז השליך בקבוק תבערה דרך חלון הבית בכוונה להמית את יושביו. הבית, שהיה ריק מאדם, עלה באש.

 

מיד בהמשך פנה הצעיר לעבר ביתם של סעד וריהאם דוואבשה כשבידו בקבוק התבערה השני. לאחר שניסה לפתוח שני חלונות ללא הצלחה, פתח את חלון חדר השינה בו לנו באותה עת בני המשפחה, הדליק את בקבוק התבערה השני, השליכו לעבר החלון ונמלט בריצה.

 

הבית עלה באש ובעקבות כך נהרגו התינוק סעד דוואבשה, פעוט בן שנה וחצי, ושני הוריו סעד וריהאם. אחיו של עלי, אחמד בן ה-4, כבר מאושפז בבית החולים מזה 5 חודשים לאחר שנכווה כוויות קשות באירוע.

 

לבן אוליאל מיוחסות שלוש עבירות רצח וכן ניסיונות רצח, הצתה, וקשירת קשר לביצוע פשע ממניע גזעני. הקטין נאשם בקשירת קשר לביצוע פשע מסוג רצח ממניע גזעני, הצתה, היזק בזדון ממניע גזעני ועבירות נוספות.

 

 

הנאשם המרכזי בדק שהבית מיושב. זירת פיגוע ההצתה בדומא
 

הנאשם המרכזי בדק שהבית מיושב. זירת פיגוע ההצתה בדומא(רויטרס)

 

הוריו של הנאשם המרכזי: "מאמינים בחפותו של בנינו"

בעקבות הגשת כתב האישום פרסמו הוריו של בן אוליאל הודעה, בה הם אומרים כי הם סבורים שבנם חף מפשע ומפנים אצבע מאשימה כלפי שירות הביטחון הכללי. "אנו, הוריו של עמירם, המומים ומזועזעים מהחשדות המיוחסים לבנינו האהוב", מסרו השניים.

 

"אנו מאמינים בחפותו של בנינו שתיחשף בבית המשפט, ומקווים שבית המשפט ייחשף להתעללויות הקשות אותן עבר במהלך השבועות בהם נחקר", הוסיפו שני ההורים, "ברצוננו להדגיש אנו מתנגדים לכל אלימות ופגיעה בבני אדם".

 

צפו בהוריו של הנאשם מצהירים כי הם עומדים מאחוריו: