הערכה: הישראלי המוחזק בניגירה ישוחרר בקרוב

בשיחה עם חדשות 10 העריך גורם רשמי בניגריה כי איש העסקים הישראלי שנחטף שם ביום שלישי, ישוחרר בימים הקרובים. בתוך כך ביקשה המשטרה המקומית את עזרת הציבור, והציעה פרס כספי למי שיוכל למסור מידע בעניין. מושל מחוז הדלתא הבהיר כי שחרור הישראלי החטוף עומד בראש סדר העדיפויות שלו

"להערכתי, איש העסקים הישראלי שנחטף בניגירה ישוחרר בימים הקרובים" – כך אמר אתמול (שישי) גורם רשמי בניגריה המצוי בפרטי המקרה. בשיחה עם חדשות 10 אמר הגורם כי "ניסיון העבר מלמד שהחוטפים לא פוגעים באנשים אותם הם מחזיקים למטרות כופר ולכן לא יחלוף זמן רב עד שהוא ישוחרר לידי השלטונות".

עוד הוסיף הגורם כי במהלך המגעים שהתקיימו בין החוטפים לחברת גילמור שהעסיקה את החטוף, הוצגו שתי דרישות כופר שונות: הראשונה על סך 12 מליון דולר והשנייה על סך 20 מליון דולר. מדובר בסכומים גבוהים בהרבה מהמקובל במקרים כאלו.

מושל מחוז הדלתא בניגריה אמר לחדשות 10 כי השבת הישראלי החטוף בשלום עומדת בראש סדר העדיפויות שלו וכי הוא פינה את כל הלו"ז שלו כדי שיוכל להתעסק בעניין הזה. בתוך כל הודיעה דוברת משטרת הדלתא, כי פרס על סך עשרת אלפים נאירות ניגריות (כ-85 דולר) מוצע לכל מי שימסור מידע שימושי בעניין.

כזכור, ביום שלישי נחטף בניגריה איש עסקים בשנות ה-60 לחייו, תושב רעננה, על ידי מספר חמושים. התוקפים ככל הנראה התנפלו עליו, כפתו אותו, הכניסו אותו בכח לרכב ונמלטו מהמקום.

מנכ"ל חברת גילמור אלי גולדר סירב להתייחס לדיווחים לפיהם הוא מקיים מגעים עם החוטפים לשחרורו של הישראלי.