הוקמה ממשלת אחדות בלבנון עם זכות וטו לחיזבאללה

לאחר משא ומתן ארוך הוקמה בלבנון ממשלת האחדות החדשה, לנציגי חיזבאללה בממשלה זכות וטו. ארצות הברית בירכה על המהלך והודיעה כי תתעלם מנציגי חיזבאללה בממשלה

ארגון חיזבאללה השלים אתמול (שישי) את השתלטותו על ממשלת לבנון עם ההכרזה על הקמת ממשלת אחדות במדינה. לנציגי הארגון בממשלה כוח וטו על החלטותיה ופעילותה.

הקמת הממשלה הושלמה לאחר יותר משישה שבועות של משא ומתן מייגע. אבל בסופו של דבר הצליחו הצדדים להגיע להסכם בכדי להשיג את המטרות המשותפות ולטפל בבעיות שעומדות בפני לבנון.

ממשלת האחדות יכלה לצאת לדרך רק לאחר שהליגה הערבית הפעילה את מלא משקלה על הצדדים ודחקה בהם לסיים את המשא ומתן. ובעיקר לאחר שהאופוזיציה בראשות נציגי חיזבאללה קיבלו את מבוקשם, היכולת להגיד את המילה האחרונה על כל מהלך של הממשלה.
אבל גם לקואליציה יש הישג משמעותי חיזבאללה לא קיבל אף תיק חשוב בממשלה חוץ מהתיק היחיד שכבר החזיק בו, שר החוץ.

לאחר שהושלמו השיחות בבירת קטאר אמר ראש הממשלה, פואד סניורה, "אני שמח שהגענו להסכמה והצלחנו לפתור חילוקי הדעות בינינו בצורה דמוקרטית ובדיאלוג פורה ולא בכוח והפחדה". אמר והוסיף, "המטרה העיקרית שלנו היא לשרת את כל אזרחי לבנון תחת הנסיבות הקשות".

מחלקת המדינה האמריקנית בירכה על הקמת הממשלה, "הקמת הממשלה היא צעד חשוב בדרך לשיקום הדמוקרטיה בלבנון", אמר דובר מחלקת המדינה שון מק'קורמק. עוד הוסיף מק'קורמק כי המדיניות האמריקנית לא השתנתה וארצות הברית לא תנהל מגעים עם חברי הממשלה המשתייכים לחיזבאללה.