הממונה האיראני על המו"מ הגרענין יפגש עם סולאנה

הממונה האיראני על המו"מ בנושא הגרעין, סאעד ג'לילי, יפגש עם חוויאר סולאנה, הממונה על מדיניות החוץ באיחוד האירופי, בשבוע הבא בז'נבה. בפגישה, שיזם סולאנה, ידונו השניים בתוכניתה הגרעינית של איראן, לאחר שזו דחתה את חסילת התמריצים של המערב

סאעד ג`לילי, הממונה האיראני על המשא ומתן בנושא הגרעין יפגש עם הממונה על מדיניות החוץ באיחוד האירופי, חאווייר סולאנה בשבוע הבא בז`נבה, לשיחות בנוגע לתוכניתה הגרעינית של איראן, כך מפרסמת סוכנות הידיעות האיראנית.

הפגישה, שתתקיים ב-19 ביולי לפי הזמנתו של סולאנה, תיערך לאחר שביוני הציג סולאנה לאיראנים את חבילת התמריצים החדשה של שש המעצמות לעידוד טהראן להפסיק את העשרת האורניום.

בתחילת השבוע הודיע שר החוץ האיראני, מנושהר מותקי, אופטימיות ביחס למה שהוא מתאר כ"אווירה חדשה" בשיחות הנוגעות לתוכנית הגרעין של ארצו עם האיחוד האירופי. לדבריו, הדיונים האחרונים סביב חבילת התמריצים היו "שונים מהדיונים ומהמשא-ומתן בעבר".

"אני מאמין שאנחנו עכשיו באווירה חדשה עם פרספקטיבת התייחסות שונה", אמר בראיון לרשת הטלוויזיה CNN.

הודעתו של מותקי באה לאחר סירובה של איראן לקבל את חבילת התמריצים שהציעו לה המעצמות. במסגרת ההודעה נאמר כמו כן כי איראן תהיה מוכנה להמשיך ולנהל משא ומתן על תוכניתה הגרעינית, אך זאת רק "במסגרת השמירה על הכללים הבין-לאומיים ושמירה על זכויות האומה האיראנית", לשון הודעת דובר הממשלה האיראנית.