BETA

20.05.2017

23:07

עודכן:

האב רצח את האם לפני 18 שנה, הילדים מתעקשים: הוא חף מפשע

לפני 18 שנים רצח דידי סיבוני את אשתו ביריית אקדח, הורשע ונידון למאסר עולם. בית המשפט קבע בשתי ערכאות שמדובר ברוצח מניפולטיבי, שקרן וקר מזג, אבל ילדיו של סיבוני מאמינים בחפותו ונלחמים כבר שנים על קיום משפט חוזר. "אם היה אשם, הוא היה מודה ומשיג עסקת טיעון", אומרת בתו

דידי סיבוני הוגדר על ידי בית המשפט שקרן ומניפולטור יוצא דופן. הוא הורשע ברצח אשתו ונשלח למאסר עולם. אלא שדווקא קורבנות העבירה בפרשה הזאת, שני ילדיו, מקדישים את חייהם כדי להוכיח את ההפך.

 

על פי הכרעת הדין, בבוקרו של 26 בינואר 1999  סיבוני החליט לרצוח את אשתו. הוא  לקח את הילדים לגן וחזר הביתה. הוא המתין שאשתו מנדי תצא מהמקלחת וְירה כדור אחד בראשה ברגע שיצאה. השופטים שגזרו את דינו קבעו שסיבוני "אדם ציני, מניפולטיבי ובלתי מהימן" שטווה מסכת של שקרים.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

השר לוין על התבטאויות טראמפ: "לא הזכיר מדינה פלסטינית, נעמוד על עקרונותינו"
סעודיה וארה"ב חתמו על עסקת הענק: "הרחבת היחסים בין המדינות"
רוחאני בנאום ניצחון מפויס: "העם האיראני רוצה בשלום עם העולם"

התיק של סיבוני הוא תיק יוצא דופן. הרשעה ברצח שׁנבנתה בלי הוכחות חד-משמעיות אלא על ידי ראיות נסיבתיות בלבד ועל ידי לא מעט מאופיו המפוקפק של סיבוני. במהלך כל השנים שחלפו מאז עסוקים ילדיו בדבר אחד - ניסיון לקעקע את ההרשעה הזאת. "הוא לא אדם אלים והוא לא מטומטם. אם היה עושה את זה, הוא היה מודה ומשיג עסקת טיעון", אומרת בתו ענבר. המסע לזיכויו מתחיל במי שהייתה לטענת המדינה המניע לרצח - המאהבת של סיבוני.

אם בתחילה החוקרים קיבלו את גרסתו בנוגע לפליטת הכדור, כשהתברר שׁהסתיר את המאהבת,  הוחלט לפתוח בחקירה בחשד לרצח. אחַד מרגעי השיא של החקירה הוא בבית מלון באילת. סיבוני מגיע עם המאהבת בלי לדעת שהמשטרה שתלה בכל החדר מיקרופונים. הוא אמנם לא מתוודה על הרצח אבל השניים מתבדחים על חשבון אשתו המנוחה. "אותה הרגת עם אקדח, אותי עם הלשון" תֹאמַר לו המאהבת באחת ההקלטות.

 

 

 

"הוא לא אדם אלים". דידי סיבוני(חדשות 10 - צילום מסך)

 

אלא שיש בעיה אחת בנוגע למאהבת - לטענת משפחת סיבוני גם המשטרה הסתירה אותה. סגן ניצב בדימוס אהרון זרגרוב, שעמד בראש צוות החקירה, התוודה לפני חוקר פרטי ששכרה משפחת סיבוני כי המאהבת הופעלה למעשה על ידי המשטרה במהלך החקירה.

 

בית המשפט העליון דן בסיפור הפעלת המאהבת וקבע שגם אם הוא נכון, משקל האמירות שהגיעו מהאזנות לסיבוני והמאהבת אולי תרם אבל לא היה משמעותי דיו בהחלטה להרשיע אותו. מבחינת ילדיו, זהו עוד חור בגרסת המדינה, והם מתעקשים שיש בידיהם חורים נוספים. ואם יש משהו שלא חסר לילדיו של סיבוני זה סבלנות - אחרי הכל את המאבק שלהם היתחילו כבר בגיל 10.

 

הבעיה היא שהמשפחה מיצתה כמעט את כל האפשריות שלה. בקשת סיבוני למשפט חוזר נדחתה, השופט לוי קבע כי השקרים שפיזר בתחילת הדרך ושינוי הגרסאות מיד לאחר התקרית מאפילים על כל שאר סימני השאלה שהופיעו בתיק הזה - ואלה עוד ממשיכים לצוץ. ילדיו של סיבוני בכל מקרה, לא מתכוונים לוותר.

 

מפרקליטות מחוז מרכז נמסר כי הם אינם יכולים להתייחס לטיעוני ההתנגדות להגשת חוות הדעת של מנהל המכון הפתולוגי משום שההליך תלוי ועומד בבית משפט.