פרסום ראשון: שי שירזי יורשע בסיוע להריגה וייכלא ל-5.5 שנים

בנו של העבריין ריקו שירזי, שהואשם לפני שנה בהריגת הצעיר ארתור מטייב במהלך קטטה בנתניה, הגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות. שירזי, בן 27, הודה בסיוע להריגה והפרקליטות שינתה את סעיף האישום

(1:43 דקות)

שי שירזי, בנו של העבריין ריקו שירזי, לא יועמד לדין בגין הריגה - כך נקבע היום בצהריים (שלישי) בהסדר טיעון בין הפרקליטות לעורכי דינו, שאושר בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה. שירזי, בן 27, הואשם לפני כשנה בהריגתו של ארתור מטייב במהלך קטטה בנתניה, אך כעת הסכימה הפרקליטות להפחית את סעיף האישום.

במסגרת הסדר הטיעון הודה שירזי בסיוע להריגתו של מטייב והפרקליטות חזרה בה מהקביעה כי הוא זה שדקר אותו למוות. שירזי יישלח לחמש וחצי שנות מאסר ויפצה את משפחתו של מטייב ב-100 אלף שקלים.

בכתב האישום הקודם, שהוגש במאי אשתקד הואשם שירזי בהריגה, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, פציעה בנסיבות מחמירות וניסיון להשמדת ראיה. על פי אותו כתב האישום, שירזי ושלושה מחבריו הגיעו למועדון הימורים בנתניה כשהם מצוידים בסכינים ומוטות עץ כדי לסחוט ממפעילי המקום דמי חסות.

שירזי וחבריו החלו להכות במי שהיה במועדון באמצעות מוטות העץ, לדקור אותם ולהכות אותם באגרופים ובעיטות. במהלך התקיפה מטייב נדקר למוות וכמה מחבריו נפצעו.

לאחר שסיימו את התקיפה האלימה, עקרו שירזי וחבריו את מארז המחשב ובו דיסק קשיח, שהיה מחובר למצלמה באמצעותה ניתן היה לצפות בבאי המקום. המשטרה העריכה אז כי מדובר היה לא בסכסוך מקומי, אם כי במאבק בין ארגני הפשיעה בנתניה.