בן 60 הורשע במעשה סדום בילד – ירצה 9.5 שנות מאסר

האנס, שהכיר את הילד מפני שלמד תורה עם אביו, הורשע במסגרת עסקת טיעון לאחר שהודה במעשים. בית המשפט: "הוא ניצל את קטינותו, תמימותו ואת מצבו הכלכלי של המתלונן"

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (ראשון) גבר כבן 60 מבני ברק בביצוע מעשה סדום בנסיבות אינוס ומעשה מגונה בילד בן 11 לפני כעשור. במהלך החקירה הכחיש הנאשם שהכיר את הילד. עם זאת, לבסוף הוא הודה במיוחד לו והסכים לעסקת טיעון במסגרתה הורשע היום. לאור זאת, גזרו עליו השופטים 9.5 שנות מאסר בפועל.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

על פי כתב האישום בו הודעה, הנאשם הכיר את הקרבן, בן 21 היום, לפני עשר שנים, כשנהג להסתובב בשכונת מגוריו של הקורבן ולמד עם אביו תורה בהזדמנויות שונות. במקרה המתואר בכתב האישום, פגש האיש, אז בן 50, את הילד בגינה הציבורית והצמיד אותו לגופו, חיבק אותו ונישק אותו בצווארו. כשסיים, נתן לו כמה שקלים ושלח אותו לקנות ממתק. על כך אמר בית המשפט כי האיש "ניצל את קטינותו, תמימותו ואת מצבו הכלכלי של המתלונן".

 

יום לאחר מכן, חיבק הגבר את הקרבן ואמר לו להיכנס איתו למבנה בית כנסת סמוך. בבית הכנסת, שהיה ריק מאדם, הוא נגע באיבר מינו של הילד. בימים שלאחר מכן המשיך המורשע לבצע מעשים דומים בהזדמנויות שונות. כמה ימים לאחר מכן, לקח האיש את הילד אל חדר בישיבה בבני ברק בה למד אביו. מיד עם כניסתם לחדר, כלא אותו וביצע בו מעשה סדום בכוח.

 

התביעה טענה בכתב האישום המתוקן כי מדובר בשבעה אירועים שונים בגינם הורשע הנאשם, כאשר האחרון שביניהם התרחש לעיני חברו של המתלונן, ובעקבות כך המעשים, שנמשכו על פני תקופה של מספר שבועות, הופסקו. היא ביקשה להטיל על האיש עונש מאסר של למעלה מ-10 שנים בפועל והדגישה כי במשך כל השנים שחלפו מאז המעשים מעולם לא פנה לטיפול.

ההגנה לעומת זאת, ביקשה להתחשב בכך שהנאשם הודה במעשים והביע חרטה. סנגוריו של הנאשם גם ציינו שהאיש היה במעצר תקופה של כשלושה חודשים, ומאז נמצא במעצר בית מלא, למעט הקלה שניתנה לו בנובמבר 2011 וכי מצבו הבריאותי רעוע.

 

השופטים גלעד נויטל, גיליה רביד ומאיר יפרח גם עיינו בהצהרת נפגע עבירה שהגיש הקרבן, שם נכתב שהוא "בסדר עד שמתחילים לעלות הזיכרונות, לפחות שלוש פעמים ביום. הביטחון שלו ירד לרמה של אפס ונמאס לו לפחד מזה שהנאשם בחוץ. הוא רוצה לשכוח מהעבר אבל זה לא יקרה לעולם. הנאשם הגביל אותו מלהתפתח בהרבה דברים כגון עבודה, בחורות, חברים, כסף".

 

בנוסף ל-9 וחצי שנות המאסר שנגזרו על האיש, נקבע כי ישלם פיצוי למתלונן בסך של 35,000 שקלים. "הקטין שימש עבור המערער אובייקט מיני נוח וזמין לפרי מעלליו. אין מדובר במעשה חד פעמי. ראוי כי הענישה במעשים כגון דא תהא מוגברת" כתבו השופטים בפסיקתם.