המשטרה: "תקיפת האישה ע"י חרדים בבית שמש - לינץ' גזעני"

בית המשפט שחרר 3 מהחשודים בתקיפת הצעירה אתמול בשכונה חרדית בבית שמש. חשוד נוסף שוחרר בתנאים מגבילים ומעצרו של אחר הוארך. נציג המשטרה בדיון: "לצעירה נשקפה סכנת חיים ממשית, זה היה לינץ'"

יממה אחרי תקיפת צעירה בבית שמש, החליט היום (רביעי) בית משפט השלום בירושלים לשחרר למעצר בית שלושה מהחשודים במעשה, חשוד אחר שוחרר בתנאים מגבילים בשל עניינים משפחתיים. מעצרו של אדם נוסף הוארך ביומיים.

"מדובר במעשה לינץ' אכזרי על רקע מגדרי כלפי אישה שביצעה את עבודתה", אמר בדיון נציג המשטרה, "הם קיללו את האישה, היכו את המכונית שלה, שפכו עליה אקונומיקה וגנבו את מפתחות רכבה מהסוויץ'". לדבריו, לצעירה נשקפה סכנת חיים ממשית בעקבות "הלינץ' הגזעני".

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

לקבלת מבזקי חדשות לטלפון שלכם: סמסו "חדשות" ל-1397 » 

 

עורך דינם של החשודים טען כי לפחות ביחס לאחד מהם נעשתה טעות בזיהוי. "כשאדם הולך ברחוב כמה שעות אחרי האירוע, והמתלוננת מצביעה עליו ואומרת: 'אני חושבת שגם הוא תקף אותי',  אני בספק אם זה יכול להחזיק כתב אישום".

האירוע התרחש אתמול. הצעירה, נטלי משיח, הגיעה לבית שמש כדי לתלות כרזות של מפעל הפיס ונכנסה בטעות לשכונה חרדית. עד מהרה קבוצה של גברים חרדים החלה ליידות לעבר רכבה אבנים. אחת מהן פגעה בראשה ופצעה אותה באורח קל.

 

החרדים הקיפו את רכבה של האישה, ניקבו את צמיגי המכונית וגנבו את מפתחות הרכב. כתוצאה מיידוי האבנים גם נגרם נזק לרכב. "חששתי  לחיי. הייתי בטוחה שאני הולכת למות, כי שפכו עלי חומצה וזה שרף, שחזרה אתמול משיח. מאוחר יותר הודיעה המשטרה כי עצרה מספר חשודים במעשה. כאמור, שלושה מהם שוחררו היום לביתם.