ראש הממשלה: "מתנגד בתוקף לניסיון להזיז אישה באוטובוס"

נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה השבועית לניסיונות החרדים להעביר ביום שישי את טניה רוזנבליט ממקומה בנסיעה מאשדוד לירושלים לירכתי האוטובוס. שר התחבורה הורה לפתוח בחקירת האירוע: "בכוונת המשרד למצות את הדין עם כל המעורבים במידה והם פעלו בניגוד לתקנות". שטייניץ: "לא ניתן לפגוע בנשותינו והדרת נשים לא תוכל להתקיים בישראל"

ממשיך במלחמה בהדרה: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס הבוקר (ראשון) לתקרית שהתרחשה באוטובוס שנסע ביום שישי מאשדוד לירושלים, אז ניסו מספר חרדים להזיז ממקומה את הנוסעת הצעירה טניה רוזנבליט ולהעבירה לחלקו האחורי של הרכב. "שמעתי ניסיונות להזיז אישה באוטובוס. אני מתנגד לזה בתוקף. אנחנו חייבים לשמור על המרחב הציבורי בישראל פתוח לכל האזרחים - וכך ננהג", ציין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה.

"החברה הישראלית היא פסיפס מורכב של יהודים, ערבים, חילונים, דתיים וחרדים. עד היום השכלנו לקיים דו קיום בשלום תוך כיבוד הדדי אך לאחרונה אנו עדים לניסיונות לפרום את המרקם הזה", הסביר ראש הממשלה.

 

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, הורה הבוקר לאגף פיקוח וחקירות במשרדו, לפתוח בחקירת נסיבות האירוע. ממשרדו של כץ נמסר כי במסגרת החקירה יבדק האם נהג האוטובוס של 'אגד' פעל בניגוד לתקנות משרד התחבורה, האוסרות עליו למנוע מנשים לשבת בקדמת האוטובוס או בכל חלק אחר של האוטובוס.

 

לדברי כץ, אם יתברר ש'אגד' או נהג האוטובוס פעלו בניגוד להוראות, ינקוט משרדו בכל חומרת הדין וימצה את הדין עד תום עם כל המעורבים באירוע שהפרו את התקנות. "לא נאפשר כל פגיעה פיזית או מילולית בנוסעי האוטובוס", ציין שר התחבורה.

 

הוא הוסיף כי אגף התחבורה הציבורית מעמיד קו טלפון מיוחד בו יכולים נוסעים להתלונן על כל פגיעה פיזית או מילולית שאירעה באוטובוס.

שטייניץ: לא ניתן לפגוע בנשותינו"

גם שר האוצר, יובל שטייניץ, התייחס הבוקר לאירוע. "אני רוצה לומר דברים חד משמעיים - הדרת נשים, בצבא או בכל מקום אחר, היא בלתי נסלחת ובלתי אפשרית מבחינתנו. זה דבר שלא יעבור", אמר השר בפתח הישבה השבועית. הוא ניצל את הבמה ופנה לציבור החרדי. "אנחנו מאד מעוניינים באחוות ישראל, בפשרות, אבל לא ניתן לפגוע בנשותינו והדרת נשים לא תוכל להתקיים בישראל", אמר שטייניץ.

 

לדבריו, הוא בטוח שהחרדים ידעו לחיות עם זה. "חזרתי הבוקר מהודו וביום שישי האחרון אחרי ביקור אסטרטגי-כלכלי מאד מוצלח התארחנו בבית חב"ד במומביי. היו שם עשרות צעירים, גברים ונשים, ששרו ביחד שירי שבת וזה היה רק לכבודה של מסורת ישראל", הוא הוסיף.