השמיעו קול: מאות מחו נגד היחס לשירת נשים

עשרות מפגינים התאספו היום ברחבי הארץ כדי למחות על הדרתן של נשים מהמרחב הציבורי בישראל, בדגש על היחס לשירת נשים. בין המפגינים והמפגינות שהתכנסו לשיר ביחד ברחבת מוזיאון תל אביב הייתה גם יושבת ראש האופוזיציה שחילקה שירונים והצטרפה לשירה

בירושלים, בתל אביב, בחיפה ובבאר שבע התכנסו מאות נשים וגברים כדי למחות על הדרתן של נשים מהמרחב הציבורי הישראלי - מההפרדה בקווי האוטובוסים, ההפרדה ברחובות ירושלים והיחס העוין לשירת נשים במסגרות שונות, כמו בצה"ל. היום (שישי) הם התכנסו כדי לשיר בקול גדול ולזעוק: לא עוד.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

המשתתפים שרו משירונים שהכינו מארגני המחאה, בהם השירים "הילדה הכי יפה בגן", "ישנן בנות", "בשמלה אדומה ושתי צמות", "שיר שיביא לך אהבה", "מקהלה עליזה", "לו יהי", "אין לי ארץ אחרת" ו"לא נפסיק לשיר". חלק אף ליוו את המפגינים בנגינה בכלי נגינה שונים שהיבוא עמם מהבית.

 

אל המפגינים הרבים הצטרפה גם יושבת ראש האופוזיציה, ציפי לבני, שהגיעה להפגנה בתל אביב והשתתפה בחלוקת השירונים לפעילים ונתנה גם היא את קולה בשיר.

 

"השתתפתי עכשיו במחאה מיוחדת בה התקבצו ברחבת המוזיאון אנשים שאכפת להם ושרו ביחד כביטוי נגד התהליכים החברתיים בהם יש בישראל קווי אוטובוס שמפרידים בין נשים וגברים, בחלק מהמקומות מדרכות שונות לנשים וגברים ותהליכים הפוגעים בחיילות בצה"ל כולל הנסיון לאסור שירת נשים בצבא - ניסיון שנמנע וטוב שכך", כתבה לבני בעמוד הפייסבוק שלה אחרי ההפגנה. "ההפגנה הייתה הפגנה אחרת. במקום נאומים ושלטים - כלי נגינה ושירונים. וכולם, נשים וגברים כאחד, שרו ביחד שירה בציבור. פשוט נהדר"