17.5 שנות מאסר לפדופיל חולה צהבת שביצע מעשים מגונים בקטינים

יאיר שיר מנג'ם נשלח לכלא לאחר שהורשע בביצוע שורת עבירות מין בקטינים במשך שנים, גם לאחר שגילה כי הוא חולה בצהבת נגיפית C. באחד המקרים תקף ילד כבן 8 במקלט, וכאשר אמר לו שהדבר אינו נעים לו, הוא ענה לו: "זה כיף, תתרגל לזה"

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (שלישי) 17.5 שנות מאסר בפועל על יאיר שיר מנג'ם, תושב העיר בן 47, לאחר שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון ב-6 אישומים של עבירות מין שביצע במספר קטינים.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

הוא הורשע בין היתר במעשה סדום בקטין בנסיבות אינוס, מעשה מגונה בקטין, מעשה העלול להפיץ מחלה וגם תקיפת קטין. בית המשפט גזר עליו גם שלו שנות מאסר על תנאי וקבע כי האיש ישלם פיצוי של 150 אלף שקל לקטינים שתקף.

 

שיר עבד כנהג בישיבה ובמהלך עבודתו הכיר את אחד מתלמידי המוסד. הוא הזמין לביתו את הקטין ואת אחיו ואמר להם כי "הביקורים יקדמו אותם". לאחר שנודע לו בשנת 2005 כי הוא חולה בצהבת נגיפית C הוא תקף את הנערים במספר הזדמנויות. במקרה אחר הוא תקף אח נוסף וכאשר אמר לו שהדבר כואב לו, שיר אמר לו שעוד מעט הכאב ייפסק והמשיך במעשיו.

 

המעשים המתוארים בכתב האישום המתוקן החלו כבר בשנים 1995-1996, כאשר שיר נהג לבקר בבית הוריו בנס ציונה. סמוך לבית התגורר ילד שהיה אז כבן שמונה. באחת הפעמים הוא נכנס לביתו, התיישב על הספה, קירב אליו את הילד, הוריד את מכנסיו ותחתוניו ותקף אותו מינית.

שכנע תלמיד להגיע לדירה והבטיח לו שירפא אותו

בהזדמנות אחרת נכנס לחדרו של הילד, נשכב במיטתו, התפשט, והתחכך בגופו. במקרה אחר הוא פגש את הילד ברחוב, הוליך אותו למקלט, הפשיט אותו ותקף אותו. הילד אמר לשיר כי הדבר אינו נעים לו, והא ענה לו כי "זה כיף, תתרגל לזה".

 

בכל התקופה ששיר ביצע את המעשים הוא ידע כי סבא וסבתא של הילד הלכו לעולמם וכי הוא היה קשור אליהם רגשית. במהלך המעשים נהג שיר לומר לו כי כדאי לו לשתף פעולה, שכן הוא יכול לקשר בינו לבין סבא וסבתא שלו, ולדאוג שהם יבוא אליו בחלומות. כאשר אמר לאיש כי סבא וסבתא שלו לא הגיעו אליו בחלום, נהג שיר לענות לו כי הם יבוא בהמשך. 

 

כעבור כמה שנים אירעה תקיפה נוספת. שיר הגיע לבית הכנסת של אחת הישיבות בעיר וניגש לאחד התלמידים ואמר לו כי הוא רופא לענייני "טיקים" בעיניים, וכי הוא יכול לרפא אותו. התלמיד סרב, אך שיר המשיך במספר הזדמנויות לנסות ולשכנע אותו לבוא לטיפול. לבסוף נכנע התלמיד והצטרף אליו בדירה. שיר דרש ממנו להתפשט מבגדיו ולשכב על הבטן. הוא עשה לקטין עיסוי, ובהמשך ביקש ממנו להסתובב ולשכב על גבו. הוא אמר לו כי הוא יכול להוציא מאיבר מסוים בגופו נוזל שיוצר מרפא בכל הגוף. לשאלתו של הקטין האם הדבר מותר, השיב לו שיר כי לצרכי רפואה זה הדבר מותר. לאחר מכן תקף אותו מינית.