30.08.2011

01:13

בישראל טוענים: נשק מלוב הועבר לרצועת עזה

גורמים רשמיים בישראל טוענים כי בצל ההפיכה בלוב הועברו לרצועת עזה אמצעי לחימה רבים. לטענתם, בין היתר הועברו טילי נ"ט ונ"מ. הם הבהירו כי אמנם הארסנל בעזה גדל בזכות אמצעי לחימה אלה, אך הדבר לא חיזק משמעותית את יכולתם של הארגונים הפועלים באזור

מלחמת האזרחים בלוב היוותה קרקע פורייה להעברות הנשק לרצועת עזה - כך טענו היום (שני) גורמים רשמיים בישראל בשיחה עם סוכנות הידיעות רויטרס. הדיווח מגיע כשברקע הודיעה מצרים כי הצליחה לסכל משלוח של אמצעי לחימה מהשכנה האחת - לוב - לשכנה האחרת - עזה.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

לטענת הגורמים, בין היתר הגיעו לידי חמושים ברצועה טילי נ"ט ונ"מ, והגדילו את הארסנל ברצועה, אולם לא הביאו לשיפור משמעותי ביכולותיהם של ארגוני הטרור הפועלים בעזה. עם זאת, הגורמים הבהירו כי למרות הדאגות ברחבי העולם מזליגתו של הנשק הכימי שהיה ברשותו של קדאפי לידיים עויונות, אין בידי ישראל כל מידע על ניסיון של חמאס או כל ארגון אחר ברצועה להשיג את הנשק להשמדה המונית.

 

עם זאת, הגורמים הציגו רשימה של טילים מסוגים שונים שכן הוברחו לתוך הרצועה. בין היתר, שמו הפלסטינים את ידיהם על טילי RPG וטילים נגד מטוסים מדגם SA-7. גורם ישראלי אחר טען באוזני סוכנות הידיעות כי "אלפי" אמצעי לחימה הגיעו לרצועת עזה בחודשים האחרונים.

למרות שחצי האי סיני שאחרי נפילתו של הנשיא לשעבר חוסני מובארק ממשיכה להיות ערוץ פתוח יחסית עבור מבריחי האמל"ח, הטלוויזיה הממלכתית של מצרים דיווחה היום על תפיסתו של משלוח נשק גדול שעשה דרכו מלוב לעבר רצועת עזה.

 

בדיווח לא נמסר על גודלו המדויק של המשלוח או על תכולתו. כלי התקשורת במדינה מדווחים כי חלה עלייה משמעותית בניסיונות הברחת אמצעי הלחימה לאורך הגבול בין מצרים ללוב מאז החלו ניסיונות ההפיכה נגד שלטונו של מועמר קדאפי.