שר הרווחה על פרשת ההתעללות: "אנשים חסרי לב וחסרי רחמים"

זמן קצר לאחר שהותר לפרסום כי המשטרה עצרה 3 גברים, החשודים כי התעללו פיזית ומינית בנשים ובילדים במסגרת כת סדיסטית, השר משה כחלון מגיב. "מדובר באחת הפרשות המזעזעות שאני מכיר" אמר השר הממונה על שירותי הרווחה. "לצערי, המקרים האלה קיימים. אנחנו ממשיכים לחפש ולנסות לאתר מוקדי רשע מהסוג הזה"

(55 שניות)

שר הרווחה, משה כחלון, התייחס היום (שלישי) לחשיפתה של הפרשה המזעזעת, במסגרתה שלושה חשודים נהגו להתעלל פיזית ומינית בנשים וילדים, שנכלאו בתנאי עבדות. "מדובר באחת הפרשות המזעזעות שאני מכיר, שגם מדינת ישראל מכירה בשנים האחרונות. פרשה של התעללות חסרת רחמים בנשים ובילדים", אמר כחלון.

 

הצטרפו לפייסבוק של חדשות 10 »

 

"לצערי, המקרים האלה קיימים. אנחנו, משרד הרווחה, שלמעשה יזמנו את הפעולה הזאת בסיוע נדיב ומקצועי מאוד של משטרת ישראל, ממשיכים לחפש ולנסות לאתר מוקדי רשע מהסוג הזה ומתכוונים להמשיך ולטפל בהם בכל חומרת הדין", הבטיח השר.

 

כחלון המשיך ואמר: "מדובר באנשים חסרי לב וחסרי רחמים שחייבים לקבל את הטיפול. אין לי ספק שבתי המשפט יידעו להעביר מסר חריף לפושעים ולעבריינים האלה".

"הנשים והילדים נמצאים במסגרות, הם משתפים פעולה"

המשנה למנכ"ל משרד הרווחה, מנחם ושגל, התייחס לפרשת ההתעללות במסיבת העיתונאים המשותפת עם המשטרה שהתקיימה בצהריים, ודיבר על מקרים מהסוג הזה. "אנחנו מדברים על שליטה כמעט מוחלטת בנשים ובילדים, כולל שליטה בחשיבה שלהם. את זה צריך לקחת בחשבון בהתמודדות הטיפולית והחקיקתית", הסביר ושגל.

 

"כרגע הנשים והילדים נמצאים במסגרות. יש שיתוף פעולה ברמה שאפשר לדבר איתם על מה מציק להם, לאן הולכים, אבל זו רק התחלת הדרך. זה לתת את התמיכה גם בפן הטיפולי וגם לצורך חקירתי", סיפר המשנה למנכ"ל המשרד. לדבריו, הילדים שגילם למעלה מ-14 נחקרים על מה שאירע במשטרה, ואילו הילדים הקטנים יותר - על ידי אנשי משרד הרווחה.

שוקרים חשמליים, מוטות עץ ועבירות מין בילדים

במסגרת הפרשה שנחשפה היום, המשטרה עצרה שלושה גברים מירושלים, בחשד כי הפעילו כת במסגרתה בוצעו עבירות מין ואלימות קשות בנשים וילדים. נגד החשודים, חסידי ברסלב, יוגשו מחר כתבי אישום חמורים בגין עבירות מין, התעללות בחסרי ישע ובקטינים, תקיפה בנסיבות מחמירות, כליאה ועבדות. 

 

החשודים, ובהם ראש הכת שהיה נשוי ל-6 נשים, נעצרו על ידי היחידה המרכזית של משטרת ירושלים לפני חודש. הם חשודים כי התעללו פיזית ומינית באותן הנשים, וכן בהתעללות בילדיהן - חלקם של ראש הכת עצמו. במסגרת ההתעללות, נהגו הגברים להחזיק בנשים ובילדים בתנאי עבדותם ואף להרעיב אותם.

 

במסגרת הכת, הנשים נהגו להתוודות בפני המנהיג על חטאיהן, והוא היה מעניש אותן כדי "לטהר" אותן ממחשבות רעות. העונשים שקיבלו הנשים כונו "דינים", ובמסגרתן ביצעו הוא וסגנו את ההתעללויות. בלילה שבו בוצעו המעצרים, ערכה המשטרה חיפוש בדירות השונות שבהן פעלה הכת - בירושלים ובטבריה - ומצאה שם שוקרים חשמליים, מוטות עץ וכבלים ששימשו על פי החשד להתעללות המחרידה.