עשרות צעירים חילונים הקימו מאחז בחריש במחאה על הרצון להפוך את הישוב לחרדי

שר הפנים ישי אישר אמש תכנית שתהפוך את הישוב לעיר חרדית בת 150 אלף תושבים. הצעירים מבקשים לפתוח את תכנית הבנייה לכלל האוכלוסייה. שר הבינוי אטיאס אמר בעבר כי הקרקעות הוצעו למכרז אך רק חרדים מוכנים לגור בישוב

מחאה מסוג אחר: עשרות צעירים חילוניים הקימו אמש (שני) מאחז בישוב חריש הנמצא בוואדי ערה. הצעירים מוחים נגד שר הפנים אלי ישי שאישר שלשום את תוכנית הבנייה בישוב לחרדים בלבד ודורשים לפתוח אותה לכלל הציבור.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

על הקרקע שעליה התיישבו הצעירים מתוכננת לקום שכונת מגורים גדולה. הצפי הוא כי בעתיד הקרוב ייבנו במקום אלפי דירות חדשות, כאשר כולן ללא יוצא מן הכלל מיועדות לציבור החרדי בלבד.

 

הישוב חריש מתוכנן להפוך תוך כמה שנים לעיר חרדית גדולה, שבה יתגוררו מעל 150 אלף תושבים. כיום, רוב תושבי העיר הם חילונים. הם מתנגדים לתוכנית ומבטיחים לא לזוז מהקרקע עד לשינוי ההחלטה.

 

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס אמר לפני מספר חודשים כי הקרקעות של הישוב הוצעו למכרז מספר פעמים ולא היה להן דורש. "הקרקע שם מלאה קוצים ודרדרים ורק החרדים מוכנים לבוא לגור שם", הוא הסביר.

 

"יש לנו מצוקת קרקע ודיור, ולכן החרדים הולכים לגור בישובים חילוניים. למה לגרום לחיכוך הזה", תמה השר אטיאס. בנוסף, הוא הכחיש כי התכנית לישוב חריש הינה חלק ממטרת על לייהד את ואדי ערה. "הם שואלים אותי למה אני שולח אותם לגור שם, והאם להם לא מגיע לגור באזור ראש העין", הסביר השר.