מטען חבלה התפוצץ באיסטנבול: במקום מספר נפגעים

שבעה בני אדם נפגעו בפיצוץ שנשמע באחת השכונות באיסטנבול שבטורקיה. מפקד משטרת איסטנבול: הפיצוץ נגרם כתוצאה ממטען חבלה שהוצמד לאופניים חשמליות

(37 שניות)

לפחות שבעה בני אדם נפגעו הבוקר (חמישי) בפיצוץ בתחנת אוטובוס באיסטנבול שבטורקיה, כך לפי עדי ראייה. מפקד משטרת איסטנבול, חוסיין קפקין, הודיע היום כי הפיצוץ שארע הבוקר, ופצע 7 בני אדם, נגרם כתוצאה ממטען חבלה שהוצמד לאופניים חשמליות.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

קפקין הוסיף כי אף אחד מהפצועים אינו במצב קשה, וכי הפיצוץ ארע בסמוך לבית הספר לשוטרים בעיר.  עתה לא ידוע היקף הנזק או סיבת הפיצוץ. כמו כן, עד עתה אף ארגון לא נטל אחריות לפיצוץ.

 

עדי ראייה דיווחו כי באזור אטילר, מחוז המשמש למגורים ולעריכת קניות, נשמע הבוקר פיצוץ עז. בעקבות הפיצוץ, שהיה סמוך למרכז קניות, הוזעקו למקום כוחות הצלה רבים שהחלו לטפל בנפגעים. עד 

 

בחודש אוקטובר מחבל מתאבד פוצץ עצמו במרכז העיר הגדולה ביותר בטורקיה והביא לפציעתם של 22 בני אדם. סמוך למקום הפיצוץ, בכיכר תקסים, נמצאה גופתו של המחבל המתאבד. המחבל פוצץ את עצמו ליד רכב משטרתי, וההערכה היא כי הפיגוע כוון נגד היחידה לפיזור הפגנות של המשטרה.

ב-12 ביוני יתקיימו בטורקיה בחירות לפרלמנט וכוחות הביטחון נמצאים בכוננות עליונה לאחר שנרשמה עלייה בפעילות חמושים כורדים בתקופה האחרונה. לפני מספר שבועות תקפו מורדים כורדים מכונית של שוטרים שאבטחה אוטובוס של עיתונאים בתום עצרת בחירות בה נכח ראש הממשלה, רג'פ טאיפ ארדואן, בצפון המדינה. ראש הממשלה עצמו עזב את העצרת לפני הירי והוא לא נפגע.