אחרי חשיפת התמלילים: התובע במשפט אולמרט ביקש לצאת לחופשה

התבטאויותיו החריפות של סגן פרקליט מחוז ירושלים נגד השופטים ממשיכות להסעיר את המערכת המשפטית • עו"ד אורי קורב החליט להקדים מהלך של נציבות המדינה והודיע על יציאה לחופשה • ההערכה: הפרקליטות תיאלץ לבקש דחייה במשפט אולמרט

(4:20 דקות)

התובע במשפט אולמרט, סגן פרקליט מחוז ירושלים, עורך הדין אורי קורב הודיע הערב (ראשון) על החלטתו לצאת לחופשה. זאת, לאחר שבסוף השבוע פירסם העיתון "ידיעות אחרונות" התבטאויות קשות של הפרקליט נגד שופטים בהרצאה בפני סטודנטים.

קורב הודיע לפרקליט המדינה, משה לדור כי "בעקבות הפרסומים מהימים האחרונים וגם שמופיעים בהם תכנים מסולפים רבים המכוונים נגדי, אני מבקש בשלב זה לצאת לחופשה קצרה".

הכתב המשפטי של "חדשות 10", ברוך קרא, מסביר כי הרקע להחלטתו היא התערבות נציבות המדינה. לדבריו, "מרגע שנציבות בודקת פרשה כזאת הם גם יכולים להשעות אותו ולכן הוא מקדים את יציאתו לחופשה לכל הליך אחר. ההערכה היא כי הפרקליטות תבקש דחייה במשפט אולמרט שהיה אמור להתחיל ביום שני הבא בעוד שבוע".

במהלך היום אף יצא מכתב תמיכה בקורב של עובדי פרקליטות מחוז ירושלים לפרקליט המדינה. "ביקשנו להביע את תמיכתנו בו באופן מפורש שאינו משתמע לשתי פנים, אנו מבקשים כי תכריע בעניינו של אורי באופן ענייני, מאוזן ומנותק מהשפעות זרות של גורמים בעלי אינטרס", כתבו העובדים.

"חלק גדול מהשופטים הם חמורים גדולים"

בסוף השבוע כאמור צוטטו דבריו של עו"ד קורב לפיהם "חלק גדול מהשופטים הם חמורים גדולים. הם משחקים טטריס בזמן הדיונים". קורב תקף את השופטים ואמר: "חלק אין להם מושג מה אתה הולך להגיד משפטית. אם לא תיתן להם משפטים, הם לא יידעו משפטים ובטח לא את העובדות".

הפרקליט אמר לסטודנטים: "בהכירי את המקצוע שלנו אני אומר לכם, לפעמים השופט מחליט. למה? כובע. או כי הוא חמור, או כי הוא חושב שהוא יודע הכל. או כי ליבו נטה (להחלטה) כבר בשלב הזה... בשלב הזה לפעמים נגמר הסיפור. כלומר בטיעון הראשון שלכם באולם. הוא לא שמע את הצד השני, הוא לא פנוי עכשיו לשמוע יותר, בין בגלל שהוא התחיל לשחק טטריס על המחשב שלו, שזה גם קורה, ובין אם מסיבה אחרת. או שהוא נורא השתכנע". עו"ד קורב לא חסך ביקורת גם מנשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש.

היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה גינו את דבריו. "בהנחה שהדברים שפורסמו אכן משקפים את דברי הפרקליט בסדנה שהעביר במכללה, מסתייג פרקליט המדינה נחרצות, הן מן התכנים, שחלקם מסלפים לחלוטין את המציאות, והן מסגנונם הבוטה והבלתי-ראוי של ההתבטאויות, שאותן הוא מגנה בחריפות. כולנו נבוכים ומצטערים נוכח הפרסום", אמר לדור.