BETA

07.02.2010

22:03

עודכן:

בלעדי: האגרוף שהוביל למוות לאחר שבית החולים שלח בן 21 הביתה

בן 21 שהיה מעורב בקטטה וקיבל מכת אגרוף בראשו, נשלח מחדר המיון לביתו בטענה שהוא "רק" שיכור. למחרת כבר אושפז במצב קריטי ולבסוף מת. עד ראייה: "הוא נפל בקריסה ארצה, איבד את ההכרה וכולו שתת דם". המשפחה מבקשת תשובות

(3:47 דקות)

שלומי חזן יצא עם חברים לחגוג את ליל השנה האזרחית החדשה, בדיוק לפני 36 ימים. הרבה אלכוהול היה בבילוי הזה. סמוך לחצות חזן בן ה-21 הגיע עם חברו לפיצוציה שם התפתחה קטטה עם צעיר אחר. שלומי חטף אגרוף בפניו ופונה לבית החולים וולפסון.

"הוא הפתיע את שלומי במכת אגרוף והתפאר מכך בשכונה", מספר עורך הדין שמעון חזן, אביו של שלומי, לחדשות 10.

האבחנה הראשונית שקיבל שלומי בחדר המיון, הכוללת סימני חבלה בפנים, דימום מהאף, בחילות והקאות, הייתה אמורה לכאורה להדליק נורה אדומה לצוות הרפואי, אבל האבחנה המרכזית הייתה: שכרות. בשעה 1:30 בלילה הוא שוחרר.

"הוא הקיא כל הלילה", מספר מרון חזן, אחיו הגדול של שלומי לחדשות 10. "אני לא יודע אם הוא ישן. היו לא כאבים, כנראה לחצים בראש והוא לא אמר את זה. הוא היה מבולבל ורצה שניתן לו לשכב".

"מכה כזאת 'מתלבשת' אחת למיליון"

לאחר שבני משפחתו של שלומי הבינו שמצבו מידרדר הם לקחו אותו חזרה לוולפסון. הפעם התעקשו הוריו לבדוק זאת ברצינות. הם נדהמו כאשר תוצאות בדיקת הסי-טי הגיעו ובישרו על מספר רב של מוקדי דמם, בצקת מוחית והמטומה חריפה. "נא לגשת לייעוץ נוירולוגי ונוירוכירורגי דחוף", כתב הרופא הבודק.

אביו של שלומי מספר היום כי במשך 36 ימים שכב בנו כשהוא מורדם. משטרת מרחב איילון עצרה בינתיים את ניסן מטאייב, איש שעל פי החשד הכה את שלומי באגרופיו. בעוד הרופאים בשיבא נלחמים על חייו של שלומי, המשטרה המליצה לפרקליטות להגיש כתב אישום נגד מטאייב. בין היתר היא מתבססת על עדות המפתח של חברו הטוב שפינה את שלומי לבית החולים.

בתצהירו של עד הראייה לקטטה נכתב: "הייתי בקשר עין וליד הרמזור, ולפתע ראיתי את ניסן נותן בכל כוחו מכת אגרוף בפניו של שלומי. מעוצמת המכה שלומי נפל בקריסה ארצה, איבד את ההכרה וכולו שתת דם. חשבתי שהוא הולך למות. מכה כזאת 'מתלבשת' אחת למיליון".

אז מי אשם?

אביו של שלומי חזן מבקש מפרקליטות המדינה תשובות. שם מתקשים לגבש תשתית ראייתית נגד התוקף מאחר ושלומי חזן לא אובחן בביקורו הראשון בבית החולים כפצוע במצב קריטי ושוחרר לביתו.

"חומר הראיות שנאסף בתיק זה לא הספיק בעת הזו להותרת החשוד במעצר", נכתב בתשובת הפרקליטות למשפחת הקורבן. שלומי חזן יובא מחר למנוחות ומשפחתו אולי לא תדע לעולם מי אשם במותו המיותר - מכת האגרוף הקטלנית או האבחנה הרשלנית בחדר המיון.

מבית החולים וולפסון נמסר בתגובה כי בבדיקה הראשונית שעבר חזן לא נמצאו סימנים קליניים שהצריכו בדיקות נוספות אולם הוא התבקש לשוב לבית החולים אם יחול שינוי לרעה במצבו. "לצערנו", מוסר בית החולים, "חזן שב למיון רק לאחר 20 שעות והפעם במצב רפואי קשה יותר עם עדות לדימום במוח".

ואילו מפרקליטות מחוז תל אביב נמסר: "אנו ממתינים לתוצאות נתיחת הגופה. מבחינת הראיות בתיק עולה כי יש קושי להגיש כתב אישום. חומר החקירה נמצא עדיין אצל המשטרה וטרם הועבר לפרקליטות".