המשטרה לא מאשרת לקיים את המצעד החילוני בבני ברק

מארגני המחאה החילונית תכננו לקיים צעדה ברחוב חזון איש בבני ברק בעקבות "חוק האברכים". המשטרה פסלה את המסלול שהוצג מחשש שהמהלך יביא למהומות אלימות בעיר

משטרת מחוז תל אביב הודיעה היום (שלישי) על כוונתה לא לאשר לקיים ברחובות בני ברק את המצעד החילוני. מארגני ההפגנה התכוונו למחות ברחובות העיר נגד "חוק האברכים". מפקד מחוז תל אביב החליט לא לאשר את המצעד שתוכנן להתקיים ביום חמישי הקרוב לאחר שבהערכת מצב נטען כי לפי הערכות מודיעיניות, המצעד עלול לגרום לעימותים ולמהומות שעלולות להביא לפגיעה בחיי אדם.

קצין במשטרת המחוז מסר כי למארגנים הוצעו מספר נתיבים חילופיים למעבר הצעדה, אך בשלב זה הם סרבו לקבל אותם. "אנו לא נרשה בשלב זה לקיים את המצעד כפי שהוצג לנו", אמר הקצין.

 

המארגנים התכוונו לצאת ביום חמישי אחר הצהריים מבית הקברות ברחוב חזון איש בעיר תחת הקריאה "יחד בזכויות, יחד בחובות". המארגנים קראו למשרתים במילואים שיגיעו להפגנה לצעוד במדי ב' ולכל השאר ללבוש חולצות לבנות.

 

אתמול הודיעו נציגי הסטודנטים כי לא ישתתפו בהפגנה. בהתאחדות הסטודנטים אמרו שלא יקחו חלק בצעדת המחאה נגד חוק האברכים שנתפסת, לטענתם, כהתרסה נגד כל החרדים.

 

הפגנת הסטודנטים: מאות חסמו את כביש 4

בשבוע האחרון יצאו הסטודנטים למאבק נגד החוק שמוביל ח"כ גפני למתן קצבאות לתלמידי ישיבות. הסטודנטים טוענים כי מדובר בחוק מפלה המעדיף ציבור אחד על פני האחר ללא סיבה. לאחר עצרת המחאה שהתקיימה אתמול בכיכר ציון , יצאו היום הסטודנטים להפגין בצומת רופין. 

 

מאות סטודנטים ירדו לכביש מספר 4, חסמו אותו והתעמתו עם כוחות המשטרה. בעקבות ההתפרעות נרשמו עומסי תנועה כבדים על הכביש החל מרופין ועד לצומת השרון. באירוע לא היו עצורים או נפגעים.