אישום: תושב מזרח ירושלים קיים מגע עם סוכן זר

בכתב האישום נגד אחמד עווד נטען כי כאשר למד בקפריסין גוייס לארגון "האחים המוסלמים" לצורך איסוף מודיעין בישראל. הצעיר השתתף בהכשרה ביטחונית מטעם הארגון, הובטח לו ששכר לימודיו ישולם במלואו והוא חזר לישראל בשם בדוי

(34 שניות)

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד אחמד עווד, תושב בית צפאפא בירושלים, בן 22, בגין מגע עם סוכן זר. מכתב האישום עולה כי במהלך לימודיו האקדמאיים בקפריסין גוייס עווד לארגון "האחים המוסלמים" בקפריסין.

 

במהלך חברותו ופעילותו בארגון הכיר עווד את אשאם חמד, פעיל חמאס, שאמר לו כי בכוונתו להעבירו לארגון "האחים המוסלמים" בירושלים, ארגון שהחברות בו אסורה בהתאם להכרזת שר הביטחון. כמו כן, נאמר לעווד כי הארגון ישלם את שכר לימודיו.

 

חמד הציע לעווד לגייס אותו לצורך פעילות בישראל, שכוללת איסוף מודיעין על מוקדי עניין ואתרים בירושלים ובישראל וכן על סוגיות חברתיות ופוליטיות בישראל. נאמר לו כי לצורך כך עליו לעבור הכשרה ביטחונית. במסגרת הקורס למד הנאשם בין היתר, דרכי התקשרות סודית עם מפעילים, שימוש בתוכנות הצפנה, תקשורת תוך שמירה על בטחון וסודיות התוכן. הקורס כלל גם שיטות גיוס של מודיעין אויב  ומודיעין ישראלי וכתיבת דוחות סודיים. בחודש יולי השתתף עווד בהכשרה הביטחונית.

 

לאחר מכן נסע הנאשם עם חמד לטורקיה ומשם הגיע לישראל. במהלך הנסיעה לטורקיה נתן לו חמד כרטיס ביקור עליו פרטי ההתקשרות, כדי שייעשה בהם שימוש בהגיעו לישראל.