"לא ניתן לגרש את תושבי קציר-חריש מבתיהם"

ראש מועצת קציר-חריש שהוא שר הבריאות לשעבר נסים דהן מש"ס רוצה להפוך את שני היישובים החילוניים הללו לעיר דתית. התושבים מתנגדים, אבל הוא בשלו - עד שהיום הגיעו הדברים לכדי התנגשות חזיתית

(2:29 דקות)

תושבי היישובים החילוניים קציר וחריש הכינו היום (שלישי) הפתעה לראש המועצה שלהם, שר הבריאות לשעבר נסים דהן. "סע הביתה, סע לירושלים. פה אנחנו גרים. לא ניתן לניסים דהן לגרש אותנו מהבתים שלנו", קראו התושבים.

הם מנעו את כניסתו של האוטובוס שאירגן דהן ובו משלחת של נציגי משרד הפנים, שבאו לביקור ביישובים כדי להחליט האם לאשר סיפוח שטחים למועצה המקומית לשם הרחבת בניית העיר החרדית שתוכניתה כבר אושרה.

"משרד הפנים שם עלינו את נסים דהן, ראש מועצה ממונה מטעם ש"ס, שהיום מקדם תוכנית להקים על בתינו עיר חרדית גדולת מימדים שבעצם הולכת לסלק אותנו מהבתים שלנו", אמר חמי בראור, תושב חריש. "הוא לא מייצג אותנו בכלל. הוא אומר, אני מייצג קבוצה חרדית שרוצה לבוא לגור פה", הוסיף נועם הנל מן היישוב.

זה יותר משנה שדהן דוחף בכל הכח את התוכנית להקמת העיר החרדית סמוך לשני היישובים שבוואדי ערה. דהן רצה בניה של 150 אלף יחידות דיור, אך הוועדה הארצית לתכנון ובניה אישרה לו רק 60 אלף, אך ורק לחרדים. דהן הכין תרגיל עוקף ועדה: סיפוח שטחים לשטח השיפוט של המועצה שעליהם ירחיב בעתיד את הבנייה. אבל היום התרגיל טורפד, האוטובוס חזר כמו שבא.

במשרד הפנים אמרו בתגובה שאף תושב חילוני לא יסולק מביתו והתושבים החילונים יוכלו לגור עם האוכלוסיה החרדית. הוועדה שהגיעה היום באה לבחון האם יש צורך להרחיב את שטח השיפוט של מועצת קציר-חריש.