דיווח: ספינה איראנית כבר עושה את דרכה לעזה

תחנת הרדיו הממלכתית בטהרן מדווחת כי ספינה סיוע איראנית עושה דרכה לחופי עזה וכלי שייט נוסף ייצא לרצועה ביום שישי. לפי הדיווח על הספינות יש מזון, חומרי בניין וצעצועים

ניסיון איראני לשבור את המצור על רצועת עזה: תחנת הרדיו הממלכתית בטהראן מדווחת היום (שני) כי ספינה סיוע איראנית עושה דרכה לחופי עזה וכלי שייט נוסף ייצא לרצועה ביום שישי. על פי הדיווח, שתי הספינות עמוסות במזון, חומרי בניין וצעצועים.

בשבוע שעבר דחתה ממשלת חמאס בעזה את הצעת הסיוע של משמרות המהפכה האיראניים - כך דיווח העיתון "א-שרק אלאווסט", היוצא לאור בלונדון.

יום קודם לכן הצהירה איראן על מוכנותה ללוות ספינות סיוע שיעשו את דרכם לעזה בנסיון לשבור את המצורי. בכיר חמאס בעזה, ג'מאל אל חאדרי, אמר לעיתון: "איננו רוצים כל התערבות צבאית".

משבר בלב ים - סיקור מיוחד >>    

 

עלי שיראזי, נציגו של המנהיג העליון של איראן, אייתוללה חמנאי, במשמרות המהפכה אמר כי "חיל הים האיראני ילווה את המשטים בכל כוחו ויכולתו". לדבריו, "אם יתן חמינאי את הפקודה, משמרות המהפכה יעשו כל שביכולתן כדי לאבטח את הספינות. זוהי חובתה של איראן להגן על אנשי עזה החפים מפשע".

מיד לאחר המשט, גינה נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד את הפעולה וכינה אותה "בלתי אנושית". לדבריו של הנשיא האיראני, "פעולות צה"ל מקרבות את המשטר הציונו לקיצו, והעוולות שהוא גורם לפלסטינים ומניעת הסיוע ההומניטארי לא מראים את כוחו אל את חולשתו