שלב ההוכחות במשפט אולמרט ייפתח רק בפברואר 2010

בית המשפט קבע כי ראש הממשלה לשעבר יגיש את תגובתו לכתב האישום נגדו בדצמבר הקרוב • שלה העדויות וההוכחות יחל בפברואר שנה הבאה והדיונים יתנהלו שלושה ימים בשבוע • אולמרט בפתח המשפט: אני אצא חף מכל עבירה

(2:15 דקות)

הרכב השופטים במשפטו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, החליט הבוקר (שישי) ששלב העדויות וההוכחות במשפט יחל רק ב - 22 בפברואר 2010 - בעוד כחמישה חודשים. אולמרט ומנהלת לשכתו לשעבר שולה זקן אמורים לענות על האישומים כנגדם עד לתאריך ה - 21 בדצמבר השנה.

בנוסף הוחלט כי המשפט יתנהל שלוש פעמים בשבוע על מנת להגיע לסיומו המהיר. פרקליטיו של אולמרט ביקשו דחייה נוספת במענה על הכתב אישום אך נדחו. בפרקליטות טענו כי יש לפתוח במשפט בהקדם בעקבות רגישותו הציבורית.

ראש הממשלה לשעבר מואשם בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד והעלמת הכנסות במרמה. על פי כתב האישום העבירות בוצעו במסגרת פרשת "ראשונטורס" ו"מעטפות הכסף". שולה זקן מואשמת בעבירות מרמה ובהאזנות סתר לאולמרט.

עורך דינו של אולמרט, אלי זהר, סירב להתייחס בתום הדיון לאפשרות של עסקת טיעון בין הצדדים על מנת להגיע לסיומו של נושא בהקדם. מומחים מעריכים כי אם יימצא אולמרט אשם ייתכן וייגזר עליו עונש מאסר, העונש המקובל בעבירות מסוג זה.

אולמרט: אני אצא חף מכל עבירה

מוקדם יותר בפתח הדיון בבית המשפט אמר אולמרט לעיתונאים שחיכו לו כי "זהו מעמד לא פשוט עבורי. עברתי מסכת כמעט בלתי אנושית של הכפשות וחקירות. עכשיו הגיע זמן העובדות. באתי לכאן כאיש חף מכל עבירה ומאמין שאצא מכאן איש חף מכל עבירה".

עורך הדין מני אברבאנל, התובע המרכזי במשפטו של אולמרט, אמר בפתח הדיון כי "התיק הזה הגיע סוף סוף אחרי שנה וחצי לבית המשפט, וזה המקום הראוי שבו צריכים להתברר דברים כאלה".